Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

radyatör su flanşı hakkında

muhammedgndgd

Kayıtlı Üye
arkadaşlar merhabalar,

aracım leon 1.6 tdi 2013 model. ekte resimde işaretlediğim su flanşı uzun yoldayken kırıldı balikesirde sanayi sitesinde bir ustaya yaptırdım. fakat 2500 km sonrasında tekrar aynı yerden kırılma yaptı bu sefer yetkili servisine götürdüm aracı genleşme tankını ve flanşa takılı olan hortumuda değiştirdiler ama iki yerdede bunun neden kaynaklandığı cevap alamadım. tekrar aynı yerden kırılmama gibi bi garantisi yok sizce problem neden kaynaklıdır. teşekkürler.

Ekli dosyalar

• a.jpg
    a.jpg
    642.9 KB · Görüntüleme: 10
Ustad gecmis olsun. Parcayi tamir mi ettiler yenisini mi taktilar? Parca olastik oldugu icin tamir isi olmaz olsa da tutmaz.

Flansa takili ince hortum hareketli bir parca mi? Cunku bu tur hortumlar.hareket etmemesi icin sabitlenir. Sabitleme klipsi bazi ustalarca gereksiz gorulup cikarilabilir. Hareket eden hortum da surekli isinip soguyan tabir yerindeyse gevreyen plastik parcayi kirabilir.

İcim rahat olsun dersen bir tornacida bu parcayi metalden yaptirabilirsin. Tornaci bunu birebir olculerde yapacaktir.

Geçmiş olsun hep aynı yerden kırmasın da sorun hortum da hareket oluyor yada o kısıma farklı bir parçanın baskı yapmasından olabilir

Torna da o parça olmuyor @wanted007 arkadaşımız dedi ama o parça komple olduğu İçin oraya uydurma parça takılamıyor
Yerinde o kısma bakmak gerekli

Teşekkür ederim @wanted007 @memet_one . parça tamiri mümkün bir parça değil hortumun kırıldığı yer dip kısımdı o yüzden. hocam hortumun temas ettiği hiçbiyer yok harakette sadece motor titremesinden olur onunda zarar vereceğini sanmıyorum. iki kez aynı yerden kırılınca bir tuhaflık var heralde dedim. parça kırıldıktan sonra dolayısı ile bütün antifiriz boşaldı suyun içinde siyah kurum taneleri vardı cam kırıklarına benziyordu. devirdaimde mi sıkıntı var diyorum ama kontrol ettim genleşme tankına gelen hortumdan su devirdaimi yapıyor.

@memet_one ustad. Benim de yaklasik 10 gun kadar once Flansin ince hortumun girdigi yer dipten kirildi. Parca birebir ayni degil ama kirilan yer ayni. İnce hortumun girdigi yer dipten kirilmis. Aracin altinda su gordum kaputu acip baktigimda orada su vardi dokundugumda direkt parca elimde kaldi zaten. Neyse tornaciya sordum metalden yaparim ama zahmetli dedi. Bende yola cikacaktim parca numarasina gore aynindan taktim.

Yani tornaci ince kismi degil komplesini metalden yapacakti.

Geri
Üst Alt