Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Rölantide motor titremesi

mselimturan

Kayıtlı Üye
Merhaba, 2021 model ateca (1.5ecotsi) sahibiyim ilk başlarda çok hissetmesem de ilerleyen zamanlarda ışıklarda arabanın titrediğini farkettim ve kaputu açtığımda rölantide motorun titreyerek çalıştığını gördüm aracım henüz 28 binde ve tüm bakımlarını düzenli olarak yaptırdım. En kısa zaman da servise gitmeyi düşünüyorum ama konu ile alakalı bilgi sahibi olan arkadaşların da yardımlarını bekliyorum.

Merhaba. Tsi motorlarda hafif bir titreme normal bir durumdur. Ama yine de servise gösterin, içiniz rahat etsin.

Merhaba 2020 modeli var bende, bazen çalışıp çalışmadığını bile anlamıyorum. Araç 53 binde herhangi bir titreme yok. Belki rölantinizi bozan bir sorun vardır baktırın mutlaka.

Merhaba, 2021 model ateca (1.5ecotsi) sahibiyim ilk başlarda çok hissetmesem de ilerleyen zamanlarda ışıklarda arabanın titrediğini farkettim ve kaputu açtığımda rölantide motorun titreyerek çalıştığını gördüm aracım henüz 28 binde ve tüm bakımlarını düzenli olarak yaptırdım. En kısa zaman da servise gitmeyi düşünüyorum ama konu ile alakalı bilgi sahibi olan arkadaşların da yardımlarını bekliyorum.
Bencede servise götürün bir baktırın. 4 silindirlerde titreşim çok az olur hissedilmeyecek seviyede. 3 Silindirlerde titreşim oluyor. Benim araçta sıfır titreşim ses ise cold start'da geliyor.

Geri
Üst Alt