Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Rölanti devri

Teachpol

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar 1.6 102 bse motor seat altea aracım rolantide benzinde ozellikle 0.7 0.8 degerlerini gosteriyor.arada bir 0.7e düşüp 0.8e cikiyor. Bu küçük oynamalar normal mi.bazen hafuf bir titreme oluyor

Arkadaşlar 1.6 102 bse motor seat altea aracım rolantide benzinde ozellikle 0.7 0.8 degerlerini gosteriyor.arada bir 0.7e düşüp 0.8e cikiyor. Bu küçük oynamalar normal mi.bazen hafuf bir titreme oluyor

Ustadim bse bgu motorlarda rolantide kucuk titremeler normal. Lpg varsa o da ayri bir etken zaten. Ama dedigim titreme cok kucuk boyutlarda olur. Devir saati sallantili olmaz yani! 10-15 saniye araliklarla kucucuk bir titreme seklinde.. Eger oyleyse kafana takma normal bir durum..

anlık olarak deger yukselmesınden kaynaklı tıtremeler onlar lpg ve yuksek km de gayet normal karsılanabılecek sevıyede sahsı fıkrımı soracak olursanız

Cevaplarınızdan ötürü teşekkür ederim. Son 6 ayda aracımda buji,buji kablosu değişimi,boğaz kelebeği temizliği,benzin filtresi değişimi,map sensörü temizliği (kendim yaptım),lpg enjektör temizliği yaptım. Çok hafif bazen rolantide titreme yapıyor bazen.acaba ateşleme bobininde veya enjektörlerde sıkıntı mı var diye düşündüm zira bakmadigim bi bunlar kaldı.enjektorleri de benzin için söylüyorum 1 ay sonra memlekete giderken wurth marka alıp depoyo koyum 200 km kullanmayı kafaya koydum.onu da yapacağım.bir de size sorum boğaz kelebeginin oraya kulağımı dayadigimda bir tıs diye hava sesi duyuyorum bu normal mi hava kaçırma mı var yoksa.

Ustadim kucuk titreme varsa bu dedigim motorlarin ozelligi gibi birsey :D vw forumlarina da gozatarsan rolantide kucuk titreme olmazsa suphe duymak lazim gibi birsey :)

Hava sesi muhtemelen iceri giden havanin sesidir. Eger bariz bir kacak varsa belli olmasi gerekirdi ustadim. Hatta kucucuk bir kacak olsa muhtemelen ariza lambasi yakardi.

Tabi yine de hortumlarin gectigi yerleri kontrol etmekte fayda var..

Bu arada enjektor temizleyici isine gelince. Aynen dedigin gibi uzun yola cikarken depoya koyup kullanmakta fayda var.

Enjektor temizleyiciyi depoya koyup uzun sure depoda bekletenlerde (sehirici kullanim) depo boyali ise boyayi bile söktüğünü soyleyenler vardi. Nacizane tavsiyem depoya katkiyi koy uzerine benzin al! Yani alinmis benzinin uzerine katki koymak (depodaki dalgakiran vs gibi etkenlerden dolayi) bile karisimin etkili olmasini engelleyebilir. Ardindan o depoyu bitirmeye yakin kullanip geri doldur. Cok faydasini gorursun.

Ustadim kucuk titreme varsa bu dedigim motorlarin ozelligi gibi birsey :D vw forumlarina da gozatarsan rolantide kucuk titreme olmazsa suphe duymak lazim gibi birsey :)

Hava sesi muhtemelen iceri giden havanin sesidir. Eger bariz bir kacak varsa belli olmasi gerekirdi ustadim. Hatta kucucuk bir kacak olsa muhtemelen ariza lambasi yakardi.

Tabi yine de hortumlarin gectigi yerleri kontrol etmekte fayda var..
Teşekkürler wanted kardeş. Şimdi sen de diyecen ne takıntılı çocuk buaraba fiyatları uçmuş bati elimizdekine iyi bakalım.

Est ustadim bende senle ayniyim araba konusunda acayip pimpirikliyim. Araci alir almaz o kucuk titreme dikkatimi cekmisti kucuk bir arastirmayla bu motorda normal bir durum oldugu direkt soylenen bir durumdu. O yuzden hic kafama takmadim. Zaten titremede kabine gelen bir titreme degil. Motor hiriltili calismasa hissedilmez bile...

Arkadasin 2018 (sifir aldigi) corollada servis takmasi lpg vardi araba rolantide bazen 1100 devre kadar kendi kendine gaz veriyordu :D keza diger arkadasin avensiste sondurulemeyen ariza lambasi vs. onlari gorunce bizdeki nur nimet... Bizim motorlar lpgye tam uyumludur kardesim yani sirf bu yuzden kurcalamani hic onermem :) hele kotu ustaya denk gelirsen insanin ocagina incir agaci bile diker. Sensorlerden konvektore kadar devistirmedigi parca kalmaz aracin duzenini de kacirir..

Hitler motorun kronik çalışması. Bir wanted arkadaşın dediği gibi devir saati oynamaz ama motor anlık titrer. Bu normaldir ama devir saati oynuyorsa ve araçta lpg varsa büyük ihtimal yanlış ayardan dolayı yakıt haritası bozulmuş. Bu titremeyi bir benzinde birde lpgye alarak test edin. İkisinde de titriyorsa bir 150 200 km sadece benzinde kullanıp , sonra lpg ayarı yaptırın. Boşuna sağını solunu söktürmeyin.

Hitler motorun kronik çalışması. Bir wanted arkadaşın dediği gibi devir saati oynamaz ama motor anlık titrer. Bu normaldir ama devir saati oynuyorsa ve araçta lpg varsa büyük ihtimal yanlış ayardan dolayı yakıt haritası bozulmuş. Bu titremeyi bir benzinde birde lpgye alarak test edin. İkisinde de titriyorsa bir 150 200 km sadece benzinde kullanıp , sonra lpg ayarı yaptırın. Boşuna sağını solunu söktürmeyin.
Devir saatinde lpg ve benzinde oynama yok.sadece benzinde iken rolantide motor ısındıktan sonra digital gostergede 0.7 ve 0.8 arasında gidip gelme oluyor fazla değil

Geri
Üst Alt