Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Profesyonel Dijital Fotoğraf Makinası

CUPRA

Forumdan Uzaklaştırıldı
Profesyonel fotoğraf makinası almayı düşünüyorum. Şu an için fotoğrafçılık namına hiçbişey bilmediğimi söyleyebilirim :D Ve tabi bunları bilgisayarda işlemek adına da. Makine olarak ne önerebilirsiniz? Sıfır veya 2. el fiyatları nelerdir?

Nikon d40, Canon 1000d, Canon 450d bunları önerebılırım sıze başlangıc olarak guzel makıneler işinizi görucektır emınım:) Fiyat aralıklarıda nıkon d40 ve canon 1000d 600 cıvarlarında 2.ellerı bende 1000d vardı 650 tl ye satmıstm. ama 450d bunlara nazaran bıraz daha tuzlu 850 cıvarı 2.elı

Canon 450D makina + Canon L serisi Lens

kesinlikle nikon..D90 ı öneriyorum..önümüzdeki ay bende alıcam ..piyasada 1700-1800 e bulabilirsin...

Fıyat aralıgını yazsana sen once yawru

3000-5000 TL arasi :eek: :cool:

ayberk canon 450d diyorum ben..

fıyat aralıgını yazsa ayber 5D de derım mark II de derım :) 450D eskı sayılır artık yenı teknolojı soz konusuyken gerek yok bence.1600 lıraya 550D alınabılıyor fıyat arastırılması yapıldıgında.Sırkecı hayyamda garantısız sıfırını belkı bıraz daha ucuza da bulabılırım.G11 ın fıyatı pıyasada 1200 un altına dusmezken Sırkecı Hayyam pasajında arkadasım 850 lıraya aldı nakıt olarak.D90 da denmıs arada dedıgım gıbı aynı fıyat aralıgında zaten D90 almanın hıc bır mantıgı yok cunku 550D ıle kıyaslandıgında aynı paraya daha eskı makına alınmıs olunur.Fıyat aralıgı alalım ona gore daha cıvcıvlanır konu :)

cok dogru diyorsun can; imkani varsa direk 550d alsin keyfini sursun :D

Bence bu işe yeni başlayan biri için Nikon D5000 yeterde artar bile keskinliği kalitesi harika bi makina pil ömrü çok iyi ben D3000 kullanıyorum D5000 yaklaşık fiyatı 1500tl sıfırı kesinlikle bakmanı incelemeni öneririm....

Geri
Üst Alt