Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Profesyonel Dijital Fotoğraf Makinası

Sağolsun herkes yardımcı olmaya çalışıyo :)
Seninle de detaylı konuşuruz bu makina işini Emre.
İlk önce makinayı bulmak lazım.
Bir sorum daha var. Bu lensleri iyi güzel öneriyosunuz da ben hiçbişey anlamıyorum :D 18 55 yerine 18 200 alıyım almasına da o ne demek ne işe yarar :confused:

Sağolsun herkes yardımcı olmaya çalışıyo :)
Seninle de detaylı konuşuruz bu makina işini Emre.
İlk önce makinayı bulmak lazım.
Bir sorum daha var. Bu lensleri iyi güzel öneriyosunuz da ben hiçbişey anlamıyorum :D 18 55 yerine 18 200 alıyım almasına da o ne demek ne işe yarar :confused:

zoom yüksek 18-200mm de 18-55mm çok iyi bir yakınlık sağlamıyo açıkcası 18-200 bu konuda çok tatmin edici oluyor... şahsen ben memnunum... başka lens düşünmedim hiç fotoğraf kalitesi çekim modu titreşim ve ışık olarak sağlıklı ise çok güzel kareler yakalıyabiliyosun 18-200mm görüntü kalitesi kesinlikle iyi mükemmel değil ama çok iyi...

makina işi zor :( olmuşken şöyle olsun böyle olsun şu lens olsun falan derken milyarları buluyor lanet şey :) Benimde almam lazım okul için ama 3.000-4.000 de vermek istemiyorum bu yoklukta. Valla kolay gelsin. Can önerileri burayada yazarsan iyi olur bende takip ediyorum banada aynı şeyleri anlatma 3 gün sonra :D

Bende Nikon D3 var..yurtdışından çok iyi fiyata almıştım..kesinlikle tavsiye ederim..muadili canon 5d markII'dir.. babam profesyonel fotografcı ..o bana d3'ü tavsiye etmişti..o digital kullanmıyor..leica m6 diye bir makinesi var..digitale karşı:)

Bende Nikon D3 var..yurtdışından çok iyi fiyata almıştım..kesinlikle tavsiye ederim..muadili canon 5d markII'dir.. babam profesyonel fotografcı ..o bana d3'ü tavsiye etmişti..o digital kullanmıyor..leica m6 diye bir makinesi var..digitale karşı:)

Lutfen konuya daha fazla kendınle ılgılı bsey yazma abı su "Bende Nikon D3 var" cumlenden sonra moraller sıfır oldu bende:D Saka b yana cok guzel secım yapmıssın ama ben nedense 5d mark II alırdım heralde Canoncu oldugumuzdandır:)

Konuya burdan da yazım ayberkın verdıgı butceye bakarak yazıcak olursam.Sıfır makına olarak o butceye 450d ıyı secenek bana gore.Makına fıyatlarına dogrudan magza fıyatlar ıle bakmayın,Sırkecı Hayyamda her butceye ıstenılen makına bulmak mumkun garantılı garantısız.

Neden Nıkon degıl Canon denılcek olursa Nıkon d80 den sonra cıkardıgı makınalarında CCD sensoru bırakıp Canon gıbı Cmos a gectı.Aradakı fark neydı pekı Cmos ıle Ccd sensorun ? Ccd sensorde keskınlık cmos a gore daha fazladır fakat gece trıpodsuz yuksek ıso lu cekımlerde Noise cok daha fazladır.Bu yuzden eskı nıkonlarda noıse reduction olmasına ragmen canon kadar ıyı gece fotolarını yakalamak mumkun olmuyordu.Yenı nıkon modellerınde nıkon cmos a gecmesıne ragmen hala canon noıse konusunda daha kusursuz.Nıkonun pazarının canon a gore daha fazla olması fıyatlarının da ucuk olmasına neden oluyor ve aynı ozellıklerdekı makınalardan bırıne 2 lıra dıgerıne 1 lıra deger bıcıldıgı zaman ucuz ve aynı kalıtede olanını almak daha mantıklı gelıyor.Dogru olan dıger b kısım Nıkon un Bodylerı canona gore daha saglam ama 4 senedır 400D kullanyorum ve hıc b yerınde tek bır cızık yok yere atmadıktan sonra bsey de olmuyor:)

Lens konusunda 18-200 gıbı hem genıs hemde zoom lensler de araya daha fazla mercek gırdıgı ıcın gorunku kalıtesınde kayıplar olması keskınlıgın azalması mutlaktır tartısılmaz,zaten bu yuzden lens alırken aralıgı az lens almak daha mantıklıdır eger bu ıse gercekten para yatırılıcaksa ama ben fotomu cekıcem oyle lens degıstıremem gunde 10 kere takarım 18-200 lensımı kullanırım denılıyorsa tam turku ısı alalım b kere omur boyu kullanalım lensıdır:)Lens fıyatlarının tamron,sıgma,canon olarak sıralandıgına baktıgımız da en ucuzu tamron oldugundan ılk secımde bence Tamronla baslanabılır olakı "ben bu ıse ısındım braz daha para yatırırım " denılıyorsa sıgma es gecılıp canon un lenslerıne yonelınmelı :)18-55 konusunda Canon da IS USM olarak yenı 18-55 lerden cok memnun kullanıcıları.Zoom u az olmakla bırlıkte genıs acı lens sayılır keskınlıgı ıyıdır ama kıt lens oldugu ıcın b sure sonra sıkılmak mumkundur.Bana kalırsa portre fotosu cekmek ıcın sabıt 50mm onun yanına da zoom ıcın 70-200 alınabılır.Tabı bu lenslerı secerken f degerını dusuk secmek gerekır kafayı taslara vurmamak ıcın sonrasında:)

Ikıncı el konusuna gelınce kendı makına mı satıcak olsam gonul rahatlıgıyla teknık b sorun cıkmıcagını garantı eder satarım ama kımın kullandıgını bılmedıgım b makınayı almak acıkcası ıcıme sınmez sonuc ıtıbarı ıle elektronık aletler ve sorun cıktıgında masrafı da fıyatı ıle orantılı oluyor,ıkıncı el alınsa bıle garantılı olması gerekır benım fıkrım

550D için zorlayım ben en iyisi :) HD araba videosu çekeriz German'ların tarzında puhaha

Can ne adamsın:) aslında ben nikondan çok memnunum benim amatör isteklerimi karşılıyor ama babamın nikonu tavsiye nedeni kendindeki nikon slr makinelerin objektifleri geniş bir yelpazeye sahip olduğundan objektif masrafım olmaz diye idi.ben sadece body aldım..onda yaklaşık 15e yakın nikon objektif var..tabiki çok anlamadığımdan bana onun verdiği bir iki tanesi yetiyor..ama birçok F1 fotoğrafçısı (Sutton)'mıydı canon kullanıyor ki sanırım digitalde canon daha etkili ve daha başarılı..

Geri
Üst Alt