Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

prins sönmez usta ile tüm sıralı otogaz sistemleri hakkında merak edilen herşey...

Sönmez Bey Merhaba,

Range Rover 4.2 V8 Supercharged almayı düşünüyorum, araç 2006 model ve Prins LPG dönüşüm kiti takılmış. Bildiğim kadarıyla bu araçlarda valflerin yağlanması için ekstra bir parça daha takılı oluyor ve bu sayede motorda herhangi bir sorun çıkması engellenmiş oluyor..

Peki bu araçlara takılı LPG kitleri Liquimax gibi tamamiyle LPG'den mi çalışıyor yoksa çalıştırma ve belirli bir sıcaklığa gelene kadar benzin, sonrasında LPG şeklindemi çalışıyor? Malum bu aracın motoru ısınana kadar benzin kullanımı oluyor ise, hatrı sayılır bir sarfiyat ortaya çıkabiliyor :)

Yada liquimax veya vialle gibi bir sistemi bu araca uygulayabiliyor muyuz?

Teşekkürler

ürün konusunda çok şanslısınız ,aracınıza en randımanlı ve sorunsuz ürün montjajı yapılmış :) likit sistem teknolojisini şuan prins olarak sadece direk enjeksiyonlu araçlara uyguluyoruz ,port enjeksiyonlu motorlarda şuan kullandığnız vsı 2 sistemini kullanmaktayız .evet aracınız şuan belli bir dereceye kadar benzin kullanıyor sonrasında lpg ye geçmektedir ama şunu bilmenizi isterim ki prins regülatörü yapısı nedeniyle çok çabuk ısınıp çok geç soğumaktadır .buda mümkün mertebe diğer sitemelre nazaran benzinden extra tasasruf yapmanızı sağlamaktadır .

şimdilik aracınızn keyfini sürün :şoför

selamlar

ürün konusunda çok şanslısınız ,aracınıza en randımanlı ve sorunsuz ürün montjajı yapılmış :) likit sistem teknolojisini şuan prins olarak sadece direk enjeksiyonlu araçlara uyguluyoruz ,port enjeksiyonlu motorlarda şuan kullandığnız vsı 2 sistemini kullanmaktayız .evet aracınız şuan belli bir dereceye kadar benzin kullanıyor sonrasında lpg ye geçmektedir ama şunu bilmenizi isterim ki prins regülatörü yapısı nedeniyle çok çabuk ısınıp çok geç soğumaktadır .buda mümkün mertebe diğer sitemelre nazaran benzinden extra tasasruf yapmanızı sağlamaktadır .

şimdilik aracınızn keyfini sürün :şoför

selamlar

Yardımınız için çok teşekkür ederim :)

anlaşılan seatclupworld üyerinin bu aralar lpg ile ilgili bir sorunları yok :)) olmaması dileğiyle .

iyi hafta sonları :)

anlaşılan seatclupworld üyerinin bu aralar lpg ile ilgili bir sorunları yok :)) olmaması dileğiyle .

Benim bir sorum var aldesa sistem var aracimda yaklaşık 60bin km dir kullaniyorum normal kullanımda hiç sikintisi yok yalnız geçen 190km hızın üstüne çıkmadı ve gaz kesti sebebi nedir acaba teşekkürler.

LT18i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

merhaba sönmez usta. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

aracım sıralı sistemli, gaz a geçiş çok sarsıntılı oluyor bariz bir titreme var 1-2 sn lik özellikle motor soğukken lpg de aracla kalkış yapmak imsansızlaşıyor. araç ısınınca tekrar çalıştırırsam kalkış sorunu yaşamıyorum ama gaza geçiş sarsıntılı oluyor ve biraz sert fren yaptığımda firenleme esnasında devir 10000 in altına düşüyor ve titreme yapıyor frenden ayak kaldırılınca düzeliyor. tamircim gaz dan kaynaklı olabilir dedi ama bilmiyorum neden.

ayrıca yakıt yönünden de bir sıkıntım var. aracım 1,6 100 beygir dün akşam depoyu doldurdum ve uzun yolda 157 km yol yaptıktan sonra tekrar doldurdum tam 20 lt gaz aldı. bu km için çok fazla değil mi bu ? arkadaşımda 100 lük 2001 polo classic var o bu yolda yaklaşık 15 lt yakıyor. ne yaktığını tam öğrenebilmek için aynı petrol aynı pompa kullanılırsa daha sağlıklı olacağı söyleniyor kısa da ollsa onu da denedim. şehir içinde depoyu doldurup 27 km yaptıktan sonra aynı pompaya girdim 3,3 lt aldı. bu arada 157 km yaptığım yolun 80 km si dağlık virajlı.

Benim bir sorum var aldesa sistem var aracimda yaklaşık 60bin km dir kullaniyorum normal kullanımda hiç sikintisi yok yalnız geçen 190km hızın üstüne çıkmadı ve gaz kesti sebebi nedir acaba teşekkürler.

LT18i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

bu sorun tamamıyla aracın yüklü ayarları ile ilgili yüklü ayarı biraz zenginleştirilecek olursa bu sorun ortadadn kalakacaktır :)

selamlar

merhaba sönmez usta. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

aracım sıralı sistemli, gaz a geçiş çok sarsıntılı oluyor bariz bir titreme var 1-2 sn lik özellikle motor soğukken lpg de aracla kalkış yapmak imsansızlaşıyor. araç ısınınca tekrar çalıştırırsam kalkış sorunu yaşamıyorum ama gaza geçiş sarsıntılı oluyor ve biraz sert fren yaptığımda firenleme esnasında devir 10000 in altına düşüyor ve titreme yapıyor frenden ayak kaldırılınca düzeliyor. tamircim gaz dan kaynaklı olabilir dedi ama bilmiyorum neden.

ayrıca yakıt yönünden de bir sıkıntım var. aracım 1,6 100 beygir dün akşam depoyu doldurdum ve uzun yolda 157 km yol yaptıktan sonra tekrar doldurdum tam 20 lt gaz aldı. bu km için çok fazla değil mi bu ? arkadaşımda 100 lük 2001 polo classic var o bu yolda yaklaşık 15 lt yakıyor. ne yaktığını tam öğrenebilmek için aynı petrol aynı pompa kullanılırsa daha sağlıklı olacağı söyleniyor kısa da ollsa onu da denedim. şehir içinde depoyu doldurup 27 km yaptıktan sonra aynı pompaya girdim 3,3 lt aldı. bu arada 157 km yaptığım yolun 80 km si dağlık virajlı.

rica ederim . geçişlerde silkeleme ve soğukken gaz yememe problemi genellikle enjektöe kaynaklıdır ,aracın üzerindeki lpg kiti hakkında bilgi verirsen daha net konuşabilirim :) devir sorunu WAG grubunda malesef potansiyometre(kelebek boğazı kaynaklı) olmaktadır genellkle .

ortalama 33 krş yakmış aracınız ve bunun yarısını virajlı dağlık yolda yapmışsınız ,aynı pomya kullanılmadan test etmişsiniz bu verilerle çok sağlıklı yakıt hesabı yapmak inanın mümkün değil . çok kısa mesafe yapıp sonra bar basıncı yüksek bir pompadan dolum yapacak olursanız buda sizi yanıltır anormal rakamlar çıkar ortaya.sizin de dediğiniz gibi en doğrusu aynı pompadan ve aynı güzargahı kullanılrak yapılmalı .

selamlar

[MENTION=26925]prins sönmez usta[/MENTION]

Ustam selam, porshe cayenne 3.2 V8 düşünüyorum 2005 model LPG taktırsak randuman alabilirmiyiz? Alırsak yakıtı acaba ne olur LPG'de ?

Geri
Üst Alt