Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Porsche Teknisyenlerinin, Otomobilleri Daha Hızlı Onarmak için Kullandığı Teknik!

Ibizatutkunu

Kayıtlı Üye
Katılım
16 May 2017
Mesajlar
37
Puanları
8
Porsche, servislerde daha hızlı bir işleyiş ve kısa tamir süreleri adına, artırılmış gerçekçilik gözlüğü teknolojisine geçiyor!Üretici firmalar için bir ürünün ne kadar sürede çıkartılıp, transfer edildiği önemlidir. Otomotiv dünyasında da aynı şeyler geçerli olup, işleri zamanında ve kısa sürelerde halletmek hayati önem taşır. Porsche‘de sistemler ve bayiler arasındaki bilgi akışını daha rahat sağlayabilmek adına, geleceğe ışık tutan akıllara zarar ürünler içerisinde olan “artırılmış gerçekçilik gözlüğü” dönemine geçiyor.

Kuzey Amerika tesislerinde oluşturulan yeni servis kavramı ile araçtaki arızanın tespiti, onarımı ve teslimatı gibi kademelerin normalinden çok daha hızlı olacağı söyleniyor. Uzaktan tamir etme üzerine geliştirilen yazılım, bilgisayar üzerinden gözlükle birleştiriliyor. İnternet ağı üzerinden alınan anlık görüntüler gerçekçilik gözlüğüne gönderiliyor.

Porsche Onarım Sürelerini %40’a Kadar Düşürmeyi Hedefliyor


Bu sayede teknisyenler adım adım şematik çizimleri ve anlık görüntüleri doğrudan gözlüklerine alırlar. İşlemler yapılırken kişinin herhangi bir noktaya dokunması gerekmiyor.
Yani eller serbest! Mesela ABD’de bulunan x bir Porsche bayisinde Cayenne’nin elektriksel sorunu çözülemedi. Artırılmış gerçekçilik gözlüğü yardımıyla o konuyu çözebilecek bir kişiden anlık yardım alınabilir. Veya çözülemeyen hata üzerinde birlikte yorumlama yapılabilir!

Uygulama İlk Olarak ABD Porsche Bayilerinde BaşlatılacakPorsche’nin digital inovasyon gözlük uygulamasının ilk adımları ABD’de atılacak. Servis kalitesini artıracak bu uygulama sonradan, 189 bayide mini bir eğitimden sonra yaygınlaştırılacak. Bu da servislere gelen araçların anlaşılamayan problemleri için teknisyenler yer değiştirmek zorunda kalmayacak.

Anlık uzaktan erişim yöntemini hatırlarsanız Toyota‘da kullanmakta. İnsanların evlerinden çıkmadan istedikleri bir modeli, satış temsilcisinin taktığı sanal gerçekçilik gözlüğü sayesinde dilediği gibi inceleyebiliyor. Porsche’nin de böyle bir çalışma yöntemine geçmesi akıllıca olmuş. Aslında çağımızın verdiği bu güzel imkanı iyi yakalayan Porsche, vakitten tasarruf edeceği gibi hızlı işleyen çözüme yönelik, müşteri memnuniyeti de kazanacaktır.


KAYNAK
 

memet_one

Administrator
Katılım
9 May 2013
Mesajlar
14,201
Puanları
114
Her marka araca yapılması gerekli bence birçok serviste usta değil kalfa dolu


SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
 
Üst Alt