Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Plakaya Ceza Yazılıyo mu. ??

tamamdır Faruk abim teşekkür ederim Salı öğrenirim artık yedik mi yemedik mi..
bu arada bu tarz cezaların vergi dairesinde gözükmeyip, bankadan bakıldığında gözükmesi ya da tam tersi bi durum var mı..devlet-özel olarak. ??

cezalar da daha caydırıcı olmuş..uzun zamandan sonra ceza yedim geçenlerde..sahil yolunda radar..270 tl..işin enteresan olan yanı ise,cezayı yazan polisle aramızdaki diyalog oldu..yanımda bi araç daha vardı..baktım,ona 130 tl yazmış..:

ben -bu arkadaşa 130 yazıyosun,bana 270..neden?
polis-o 88 ile girmiş radara..sen 141 ile..%30dan fazla geçtiğin için sana 270
ben-peki kaçtan sonra 270 yazıyorsun?
polis-90 dan sonra.
ben-neden 90? burda hız sınırı 50 değil mi?
polis-evet..50.
ben-50*1,3=65 yapar..sen 90 ı nerden buluyorsun?
polis-iyi de,60 a kadar ceza yazmıyoruz.
ben-o zaman hız sınırını 60 yaptın sen..peki..60*1,3:78 yapar..90 ne??
(bu sırada 130 yazılan eleman bizi endişeli gözlerle izliyor)
polis-ya kardeşim neyi anlatmaya çalışıyorsun? şehir içi yolda 141 le gitmişsin..hala konuşuyorsun
ben-lafı niye çeviriyorsun? hız sınırı kaç burda..ve 90 limitini nerden buldun?
bizim konuşma hararetlenince arabadaki amir geldi
amir-nedir mevzu beyfendi?
ben-hız sınırı kaç? bu arkadaş 90 dan sonra %30 olayına girildiğini söylüyor.
amir-ya sen zaten 141 le yakalanmışsın..ne konuşuyorsun daha?
ben-kafanıza göre kural mı uyguluyorsunuz? 90 ı nerden bulduğunuzu söyleyin
amir-ya niye taktın sen 90 a?
ben-90 a takmadım..kurallara taktım..bu yanımdaki arkadaşa 130,bana 270 olmaz o zaman..hız sınırı kaç hız sınırı?
amir-offff! 50!
ben-o zaman 65 ten sonra 270 yazacaksın..yanımdak arkadaşa da 270 yaz o zaman
(elemandan bana müthiş bakışlar:))
amir-ercan,değiştir bu arkadaşın da cezasını ../b olarak..270 olsun..sabah sabah..tövbe tövbe..

sonrası ise maalesef kötü.eleman telefonunu çıkardı.biyeri aradı,amire uzattı..amir telefonu "buyrun başkomserim" diye cevapladı.ardından:"270 yaptık başkomserim..blablabla" gerisini duyamadım zira amir uzaklaştı elinde telefonla.yani,eleman ceza yazdırırken başkomseri aramış,başkomser en düşükten yazın demiş,bunlar da öyle yapmış.ben mevzuyu uzatınca da tekrar çevirmiş.

bu arada,sahil yolunda özel bir durum var mıdır? yoksa hız sınırı normal 50 midir? hiçbir fikrim yok..

%30 olayı yeni değil bildiğim kadarıyla..
atıyorum 120 ile girmek de 270 Lira 300'le girsen de..
geçen yaz radardan ceza yediğimde polise de demiştim keşke 200'le falan girseydim radara en azından yediğim cezaya değerdi diye.. :)

evet,o %30 muhabbeti yeni değil..olayda benim anlayamadığım "90 dan sonra %30 geçmiş oluyorsun"..sahil yolunda hız sınırı 70 deseler,tek kelime etmezdim..

baba naptın yahu? sen iyice canavarlaşmışsın. bunları ödemezsen belli bir süre sonra katlana katlana gidiyor ve aracı satacağın zaman karşına çıkıyor satışın engelleniyor.

yok abi wergi dairesinden borcu yoktur aldım , plakaya kesilen cezalar çıkmadı hiç imzalıları ödedim bende =)

Geri
Üst Alt