Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

PLA 3.0 + Kör nokta + Seat Sound

Leventnrn

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba. Mart ayında sıfır Ateca 1.5 TSİ xcellence paket aldım. Bir çok donanımın olmasına rağmen maalesef artık opsiyon paketleriyle gelmiyor ülkemize. Öncelikle @a.alpas arkadaşıma çok teşekkür ediyorum donanım ekleme konusunda hem öncü oldu hemde her konuda bana destek verdi. Malum bizim araçlarda ön park sensörü yok, bir önceki aracımdan alıştığım için en büyük eksik buydu benim için. Yurt içinde yaptığım araştırma sonucu İstanbul'da parçaları satan bir firma ile görüşerek parçaları almaya karar verdim. Hazır ön park taktırıyorken otamatik park ve seat soundu eklemek istedim. Bunların parçaları beklerken sağ olsun @a.alpas arkadaşın önerisiyle çinden kör nokta ekipmanlarınıda getirdim. Şehir dışı çıkış yasağı nedeniyle İstanbul firmasının İzmir'de çalıştığı kişi montajı yaptı. Süreç bir hafta sürdü, İstanbul firmasının eksik yollaması nedeniyle parçaların temini için bekledik(şuan ki bilgim olsa kesinlikle kendim temin ederim tüm parçaları, hemde yarı fiyatına). Sonuç olarak birçok ek opsiyon eklenmiş oldu. Otomatik park ve manevra freni çok kullanışlı. Seat sound gerçekten başarılı, kapı hoparlörleri normalde bass ağırlıklı sistem sonunda midd tiz oluyorlar ve bagajdan bass gelmesi sesi ve iç trim sesini çok etkiliyor. Kör nokta güvenlik açısınından gerçekten çok iyi, sadece yolda değil parktan çıkarken hatta kapıyı açarken bile yardımcı oluyor.

@a.alpas arkadaşımla şerit takip ve adaptif hız sabitleyici konularında da düşüncelerimiz var. Onlarıda burdan paylaşırız. Birda kapılar açılmışken 2cm firex ses yalıtımı yaptık, oda çok etkili oldu trim sesine fakat biraz kalın malzeme. Kapı iç plastiklerini zor oturtuyorsun, 1cmliği çok daha iyi olur.

Sürecin sorunsuz tamamlanmasına sevindim. İnşallah daha fazla yardımcı olabilirim.

emeğinize sağlık iyi iş çıkarmışsınız , bende de 2019 1.6 tdı xcellence var , ön park sensörü ve kör nokta ne kadar amal oldu ? birde sisteme uyumlu mu çalışmakta ?

emeğinize sağlık iyi iş çıkarmışsınız , bende de 2019 1.6 tdı xcellence var , ön park sensörü ve kör nokta ne kadar amal oldu ? birde sisteme uyumlu mu çalışmakta ?
Bir problem yaşamadım şuana kadar. zaten takılan parçalar orjinal olduğu için uyum sorunu gibi bir durum söz konusu olmadı. Aklımda kaldığı kadarıyla fiyatları yazıyorum. ben parçaları 2019 eylül ve aralık ayları arasında aldım. Şuan için kur farkından dolayı daha farklı çıkabilir. Diğer konuda
mesaj atmışsınız, Adana için tanıdık yok fakat konya da bu işleri yapan firma var .

pla.PNG

kör nokta ve pla iyimiş düşünebilirim ama şimdi heralde artmıştır , aslında ekonomik olarak tercih etmek zorunda kalacağım heralde benim aklımda da elektrikli bagaj bar sensörlü 5500 tl diyorlar fiyatına ayağınızı gösterince açılıyor düğmeyle kapanıyor onu çok istiyorum

kör nokta ve pla iyimiş düşünebilirim ama şimdi heralde artmıştır , aslında ekonomik olarak tercih etmek zorunda kalacağım heralde benim aklımda da elektrikli bagaj bar sensörlü 5500 tl diyorlar fiyatına ayağınızı gösterince açılıyor düğmeyle kapanıyor onu çok istiyorum
Bu iş zevk meselesi. Ne kadar bütçen ve isteklerin olduğuna bağlı. Başta @Leventnrn yi de uyardım. Hastalıktır bulaştımı, şunuda yapalım, olmuşken o da olsun diye başlar. kendini durduramazsın.
Bence ya hiç dokunmayacaksın yada bu işle yorulacaksın.

Bu iş zevk meselesi. Ne kadar bütçen ve isteklerin olduğuna bağlı. Başta @Leventnrn yi de uyardım. Hastalıktır bulaştımı, şunuda yapalım, olmuşken o da olsun diye başlar. kendini durduramazsın.
Bence ya hiç dokunmayacaksın yada bu işle yorulacaksın.
aynen öyle usta hem bütçe meselesi hemde hastalık bendekide öyle bütçenin kararsızlığı şu bagaj işinde kullanılan parçalar neler bi öğreneceğim orjinal parçalar mı kullanıyor acaba ben muhtemelen bagajdan başlarım diye düşünüyorum gündelik hayatta beni en çok rahatsız eden o şimdilik sonra bu kör nokta çok mantıklı tabi birde daha full link var o açılacak

Elektrikli Bagajı yapan firmalara var. Onlar kendi geliştirdikleri bir ürün. Orjinal parçalar için araştırma yapman gerekli. aliexpress den temin edebilirsin. Eğer MİB 2 taktıracaksan,fullink'i açtırma boşa para harcamış olursun. Sadece Fullink düşünüyorsan servis haricinde açan yerlerde var.

Benim araç 2016 (2017 mart çıkışlı ilk gelen araçlardan) 1.4 TSI ACT 150 DSG x cellence olan donanım.
Otomatik park, elektronik bagaj, otomatik park olduğu için ön arka yan sensörler mevcut. Deri koltuk,Koltuk ısıtma far yıkama aldığımda olan özelliklerdi sonradan Fulllink açtırmıştım tabi ucuzdu o zamanlar 400 TL idi. Ama şu ACC ve Şerit takibi bende düşünüyorum.

Geri
Üst Alt