Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Piston kalitesi

sinanerol_5

Kayıtlı Üye
Sa scw dostlarım malum arabanın motor olayına girdiğim için size bişey sormak istiyorum kafamı çok kurcaladı 19senedir aracın motorunun iç aksamı değişmemiş ve bi kaç arıza nedeniyle yaptırdım. Şimdi motor yenileme usta piston bu araca zor bulursun sen piyasada yok dedi ama bulduk veşimdi ise kafamı kurcalayan şu;
Mopart isimli 0.50 piston buldum bunu yenileme yerine götürdüğümde biz tercih etmiyoz sıkıntı yaratırsa karışmayız bu piston sorun yaratabilir dedi fakat aldığım yer bana İstanbuldan getirttiğini ve çok iyi marka olduğunu hatta akrabam sorun olmasın motoru tekrar indirme olmasın deyip en iyi marka bu olduğu için getirttim dedi. Bilen veya az çok bilgi sahibi olan var mı bu MOPART Piston nasıl??? :confused::confused::confused:

Ben soruna cevap yerine sana soru yönelticem.Doğuş servisten motor kodun ve şasi numaranla parça sorgulattın mı ? Oem pistonları servisten orjinal olarak alma işine girdin mi ? En azından vw parçacısına gidip bunu yaptın mı ?

Abi bizim araba eski model olduğu için motor kodu çıkmıyo yanlış diyolar 1.8 seat ibiza 94 model olduğundan servis 99 veya 96 model altı aracın malzemesini getirmiyo ve servise almıyo bunu denediğimiz için biliyorum.

motoru başka bir aracın motoru ile değiştirsen nasıl olur. yani swap yapsan.

mevcut para öğrenci parası ondan o biraz imkansız olur şuan yaptırdık sadece toplaması kaldı arabayı :)

o zaman elindeki pistonu takmaktan başka çare yok gibi görünüyor. yada başka ustalara da danış istersen.

Geri
Üst Alt