Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

"Pis işlere girmeyeceğim"..

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
35
Jenson Button, dünya şampiyonluğunu kazanmak için "pis işlere" girişmesi gibi bir durumun sözkonusu olmadığını belirterek, Suzuka'da şampiyonluğunu ilan edebileceğini söyledi.

Japonya'da, geçmişte bazı ünlü pilotlar arasında kasıtlı temaslar ve adil mücadeleye uygun düşmeyen eylemler gerçekleşmişti.

Takım arkadaşı Rubens Barrichello'nun 15 puan önünde yer alan Button, şampiyonluğu garantilemek için Barrichello'yu yarışta pist dışına çıkarıp şampiyon olmasının, hiçbir manası olmayacağını ifade etti.

Pistte "pis işler" çevirmesinin asla mümkün olmayacağını kaydeden İngiliz sürücü, "Kendi kendimi aldatmış olurum. Rebuns farklı bir karakterde olsaydı, belki ben de farklı düşünürdüm ve takım arkadaşımla farklı bir pozisyonda olur, ondan nefret ederdim. Ama o pozisyonda değilim" dedi.

Şampiyonluk mücadelesi veren Alain Porst ve McLaren'daki takım arkadaşı Ayrton Senna'nın Suzuka'da çarpıştığı 1989'daki yarışı hatırlatan Button, bu şekilde kazanmaktansa, şampiyon olmamayı yeğleyeceğini söyledi.

TurkiyeF1.com
 
Geri
Üst Alt