Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Piquet Jr: "F1'e dönmek istiyorum"..

YCO

Kayıtlı Üye
Nelson Piquet Jr, NASCAR serisine geçmeye çalıştığı yönündeki haberleri yalanlayarak, kendisini Formula 1'de kanıtlayabilecek fırsat aramakta kararlı olduğunu söyledi.

Pazartesi günü bir NASCAR aracıyla sürüş yapacak olan 24 yaşındaki Brezilyalı pilot, F1'e geri dönmek istediğini, bu bağlamda gelecek sezon için bazı takımlarla görüştüğünü belirtti.

"F1'de kendimi kanıtlayıncaya kadar dinlenmeyeceğim" diyen Piquet, "Araçları henüz boş olan birkaç takımla konuşuyorum. F1'de yarışmanın ne kadar zor olacağının farkındayım ve hayal görmüyorum. Fakat insanlarla görüşüyorum, bana bir şans verilirse, bunun karşılığını yüzde 100 vereceğim" dedi.

NASCAR aracıyla test konusuna da değinen Piquet, "Red Horse Racing test için davet etti. Ben de bu daveti ilginç buldum. Orası daha önce hiç tercübemin olmadığı farklı bir dünya. İyi bir takımla eğlenceli bir tecrübe olacak. Toyota'nın iyi desteğine sahipler" diye konuştu.

F1 dışında bazı serilere ilgi duyduğunu da gizlemeyen Piquet, "Fırsatım olsaydı çeşitli araçla, ki bu isterse bir ralli aracı olsu n, ister Indycar veya başka birşey, sürüş yapmak ilginç olurdu. Farklı türde araçlarla sürüş yapmaktan her zaman keyif alırım" dedi.

TurkiyeF1.com

Geri
Üst Alt