Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Perte çıkan araçlar hakkındaki yeni yönetmelik.

GRKMSRGL

Kayıtlı Üye
Katılım
29 Ağu 2009
Mesajlar
5,250
Yaş
35
arg-fallbackName="GRKMSRGL"/>
Sigorta şirketleri, kaza nedeniyle perte çıkarttıkları araçları, genellikle bu tür araçları yeniden “toplayan” otomobil tamircilerine ihale yoluyla satıyorlardı. Yeni yönetmelik bu uygulamaya da son verecek. 12 ay sonra yürürlüğe girecek yeni Çevre ve Orman Bakanlığı Yönetmeliği'nin 9’uncu maddesi uyarınca, tamamen kullanılamayacak boyuttaki hasarlı araçlar, lisanslı depolama alanına ya da lisanslı işleme tesisine teslim edilmek zorunda kalacak. Hasarlı araçların kullanım dışı kalan parçaları da yönetmelik uyarınca yine depolama noktalarına bırakılacak.
 
arg-fallbackName="YCO"/>
isteyen satın alamayacak yani yasa çıkınca artık ağır hasarlı olarak. ??
 
arg-fallbackName="GRKMSRGL"/>
aracın kazadan sonra perte çıkması zorlaşacak bence sigorta eskiden satıp iyi kötü zararı kurtarıyordu şimdi zararı kurtaramayacagından perte çıkarmamak için hayli kasacaklar bence...
 
arg-fallbackName="CUPRA"/>
Onun yerine Şahin Doğan Anadol'ları kaldırsınlar trafikten.
Bu arada EVO 6 Tommi Makinen Edition'un 4 kapısı çalınınca araba perte çıkıyo :D
 
arg-fallbackName="Efe"/>
o nası saçma bişeydir ayberk ya :D
 
arg-fallbackName="GRKMSRGL"/>
cordobada kaç parça çaldırmak gerek ayberk:)
 
Geri
Üst Alt