Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Pepsi@.A.S. ramazan kampanyası para ödülü

fnasif

Kayıtlı Üye
Bugün eşimin kullandığı şahsi cep telefonuma mesaj gelmiş aynen yazan şu: "değerli abonemiz ramazana özel başlatılan pepsi yaşatır seni +5757 kampanyası başlattığıcep çekiliş sonucu hattınız para ödülü kazanmıştır bilgi işlem için 0536 386 1335 arayın PEPSI@.A.S." mesajın atıldığı telefon numarası da 0536 3861335 yani aynı numara.

Eşim bu numarayı görünce bu nedir necidir diye aramış, karşıdaki adamlara sorular sormuş bu kampanyadan haberimiz yok siz kimsiniz falan, adamlar açıklamışlar ama cevaplar pek tatmin etmemiş olsa gerek genel müdürlerine bağlatmışlar. Genel müdürleri bir kaç talimat vermiş kredi kartı falan sormuş cevap alamamış. Atmye yönlendirmeye çalışmış falan derken hanım telefonu kapatmış. Koskoca Pepside biri soruya cevap veremeyecek Genel Müdüre hemen bağlanılabilecek mi? Bizim firmada bile Gn Md.e ulaşmak kolay değil :D:D

Bana böyle bir mesaj gelseydi hiç aramazdım önce netten araştırırdım. Umarım başımıza bir iş gelmez.

Şimdi örnek vatandaş olarak yapmamız gereken nedir? Bu adamları bu telefonu şikayet edeceğimiz mercii neresidir? Daha önceden 2 kez kapkaç maduru olarak hiç bir sonuca ulaşamayan bizler yine polise mi gidelim ve bu olay da milyonlarca örneği gibi ört bas edilsin? Olayın arkasında abuk subuk adamlar vardır peşimize durduk yerde takmayalım boşver deyip sineye çekip unutalım mı...

Sizlerden bir fikir alalım derim, veya bu olaya dair herhangi bir bilgi alıp bir yerlere ulaştırabielcek birielri varsa okuyan yardımcı olmaya çalışırız. Memlekette bu tür dolandırıcılık olayları çığ gibi çeşitlenmeye başladı hakkımızda hayırlısı olsun.

banada devamlı geliyor o mesajlardan emniyeti aradım haberimiz var takipteyiz dedi..turkceli aradım haberimiz vr takipdeyiz deiler ama bi türlü de yakalanamdılar..ben mesajı direk siliyorum..artık

şu 1-2 ayda bana 3-5 mesaj geldi buna benzer Faruk abim..
ve yapabilcek bişiler var ama sonuca ulaşmak biraz zor.. :S :S

zamanında sıkayette olduk numaralar bellı olmasına ragemen ben dahol cevremde bıldıgımj 50 kısıye atmıslardır bazıları kanıp cevap vs yaptı cevapta sızı bankamatıge yoneltıp kartınızla ıslem yaparken kopyalıyorlar yaklasık 300-500 cekıyorlar sonra demedı demeyın kanmayın numaralara ..... mıllet sasırmıs neye saldırcagını bılemıyorlar

Bana da geçen gün; ''Tebrikler! Kazanmış olduğunuz hediyeniz ve indirimli gold üyelik hakkınızın kaybolmaması için saat 18:00'e kadar ******** numaralı telefonu arayın'' diye...

Nedir necidir hiç bilmiyorum..İnsanları dolandırmaya çalışıyorlar..Gelen msj da ne kurum ismi var ne bişi,tanımadığım etmediğim bi nuımara ve aramam gereken numara da istanbulda ev telefonu yazıyo...Hiç aramadım,işim olmaz bu tür şeylerle..Dikkat edin,bu tür tuzaklara kanmayın arkadaşlar...

Ben pepsiyi arayip soylemstim banada mesaj atmislardi

faruk abi aynı mesaj benim eşimede gelmişti 12 000 tl kazandınız diye ben akşam eve gelene kadar benim valideyle eşim hayal kurmuşlar geziller turlar araba falan akşam ben geldim hanım dedi 12 000tl kazandım ee dedim pepsiden geldi dedi bende o işler yaş iş bilekten sallamalı kol saati çıkmış hanım sana dedim (NAH):Dhiç aramadık nette araştırdım harbiden dolandırıcılık işiymiş ama genede benim valide hayali bile güzeldi yetti bize diyolarpuhahapuhahapuhaha

ben turkcelle şikayet ettimaldığım cevap trajekomikti! " Bilinçli olun yapacak birşey yok kanmayın! "

Kesinlikle telefondan hiç kimseye kendiniz yada eşiniz hakkında bir bilgi vermeyin mesela t.c.kimlik nosu annenizin kızlık soyadı kredi kartı nosu yada kredi kartı kullanıyormusunuz hangi banka v.s. v.s. sakın diyorum... isterse cumhurbaşkanlığından arıyorum dese bile...

Çünkü inanılmaz derecede dolanırıcılık yapılıyor...

Geri
Üst Alt