Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

pedal ışıklandırması!!!

faruk abı bu zırhlı nasıl bırsey anlamadım ben zırhlı kabloları yer altına gomdururum arac ıcın ıse kesınlıkle sılıkonlu kablo ve yanmaz spıral kullanırım bu ıkısı yeterlı olur

zırhlı kablo, iletken çevresinde aluminyum sarılı ve dış zırh ile aluminyum arası ince çelik tellerin olduğu bir kablodur. normalde kesmek için demir testeresi kullanmak gerek. yani darbelere daha fazla dayanacak bir iletken türü yok, kesin garantiye almak için abartmak lazım :) nede olsa kablo bi şekilde görünecek biyerlerden ve dışarıdan gelen her etkiye maruz kalabilecek. Ayrıca hiç bir kablo toprak altına direk gömülmez be aga, bir müddet sonra dışarıdan gelen etkilerden etkilenmemesi mümkün değil. kablo deyince ona uygun bir tava yada konduit veya kanal olması şart, aksi halde tehlikeye bile bile evet diyorsun.

Benim bu ayak ışıklarında asıl istediğim, içerdeki tavan lambalarından biri bile yansa direk ayaklara bakan taraflar da yansın. o zaman çok daha keyifli olacak. sadece kapıların açılması ile çalışan ayak aydınlatması biraz eksik kalıyor gibi.

zırhlı kablo, iletken çevresinde aluminyum sarılı ve dış zırh ile aluminyum arası ince çelik tellerin olduğu bir kablodur. normalde kesmek için demir testeresi kullanmak gerek. yani darbelere daha fazla dayanacak bir iletken türü yok, kesin garantiye almak için abartmak lazım :) nede olsa kablo bi şekilde görünecek biyerlerden ve dışarıdan gelen her etkiye maruz kalabilecek. Ayrıca hiç bir kablo toprak altına direk gömülmez be aga, bir müddet sonra dışarıdan gelen etkilerden etkilenmemesi mümkün değil. kablo deyince ona uygun bir tava yada konduit veya kanal olması şart, aksi halde tehlikeye bile bile evet diyorsun.

Benim bu ayak ışıklarında asıl istediğim, içerdeki tavan lambalarından biri bile yansa direk ayaklara bakan taraflar da yansın. o zaman çok daha keyifli olacak. sadece kapıların açılması ile çalışan ayak aydınlatması biraz eksik kalıyor gibi.

Faruk abi tavan lambası yanarsa ayakların yanması biraz gereksiz olabilir bence. Bildiğim kadarıyla ayak aydınlatması olan tüm araçlarda kapılar açıldığında ayaklar yanıyor. Onun dışında yanmıyor.

Benimde istegim buydu zaten hangi tarafı istersek otarafın ayak ışıklarıda yansın... yada tavan yaktımızda aşşalarda yansın...

sigortadan ne zaman yanmasını istiyosanız ona göre ayarlanır zaten.. :)

Faruk abı daha sonra bu kablo gomme olayını detaylı anlatırım ama su senın bahsettıgın kablo aracta kullanmak ıcın uygun degıl sılıkonlu kablolar aracta en guzelı o senın bahsettıgın kablo cok abartı oluyor.Daha musaıt bır zamanda ekler ve kablolar hakkında detaylı bılgı verırım

araç içi kullanımda sanırım haklısın, biraz abartıya kaçmış olur gibi :) benim yazarken burda dikkat çekmek istediğim nokta uyduruktan çekilen kabloların ortalıktan rastgele bir güzergahla çekilmesinin doğurabileceği tehlikelerdi. Birebir yaşadım, kimsenin de canının yanmasını istemem. Ben paspas aydınlatmalardaki sonradan çekilen tüm kabloları ilk çekilenden çok daha sağlam bir kablo ile yeniden değiştirttim. Biraz daha abartıp döşemenin altına bile aldırmayı düşündüm ama ekstra maliyet yüzünden vazgeçtim.

Kablo toprak altına gömme durumunu konuşuruz :) elektrikçi değilim ama kurduğum tesislerden az buçuk olması gerekenleri biliyorum, olmaması gerekenleri de.

Geri
Üst Alt