Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

''Park manevra frenleme fonksiyon dışı'' uyarısı

_Horizon_

Kayıtlı Üye
Umarım konuyu doğru başlığa açmışımdır...

Son 2 ay içerisinden bir kaç defa sabahları arabayı ilk çalıştırdığımda ''Park manevra frenleme fonksiyonu devre dışı'' uyarısı alıyorum. Sebebi hakkında bilgisi olan var mı acaba? Bugünlerde geceleri aşırı soğuk ve buzlanma hat safhada, acaba bunun etkisi olabilir mi ilk çalıştırmada aldığım bu uyarı için? Çünkü gün içinde bu uyarıyla tekrar karşılaşmadım hiç.
Araç Leon fr 2017 Manuel

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Park sensörlerinin üzerinde kar/buz varsa dediğiniz uyarıyı verir. Geçen İstanbul'un kar silsilesi sonrası ben de arabayı kullanmak için çalıştırdığımda aynı uyarıyı verdi. Muhtemelen park sensörleri üzerinde çok ince bir buz tabakası oluşuyordur.

Umarım konuyu doğru başlığa açmışımdır...

Son 2 ay içerisinden bir kaç defa sabahları arabayı ilk çalıştırdığımda ''Park manevra frenleme fonksiyonu devre dışı'' uyarısı alıyorum. Sebebi hakkında bilgisi olan var mı acaba? Bugünlerde geceleri aşırı soğuk ve buzlanma hat safhada, acaba bunun etkisi olabilir mi ilk çalıştırmada aldığım bu uyarı için? Çünkü gün içinde bu uyarıyla tekrar karşılaşmadım hiç.
Araç Leon fr 2017 Manuel

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Bu durum belirli şartlar doğrultusun da otomatik kapanıyor akü güç ihtiyacı nedeniyle olabilir bazen çamurlu olması nedeniyle

Benim araçta logo yağmur da kar yaparken yada pislendiği zaman front asist devre dışı uyarısı veriyor

Geri
Üst Alt