Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Otomobilizde Artık Kablosuz Ağınız Olacak

GRKMSRGL

Kayıtlı Üye
Dünyanın en büyük araba üreticilerinden Ford, 2010 yılında SYNC donanımına sahip araçlarında mevcut donanım özelliklerine ek olarak Wi-Fi desteği eklemeyi planlıyor. İnternet özelliğiyle birlikte uygulamaların kullanılması için araç içerisinde sesli kontrol mekanizmasının olması da planlanan yenilikler arasında.

Kablosuz ağ özelliği sağlayıcılar tarafından sunulan bir kablosuz ağ donanımı tarafından eklenecek.

Geçtiğimiz yıl Chrysler'in Uconnect adındki donanımı ile kablosuz ağ desteği sunmasının ardından Ford bu konuda yeniliğe adım atan ikinciaraba üreticisi olma özelliği taşıyor.

Sunulan veri transferi imkanında ise bir dizi sınırlamalar olacak.

Üreticiler tarafından yapılan bu yenilikler veri güvenliği ve sürüş güvenliği gibi konuları da beraberinde getiriyor. Yeniliklerle birlikte hayatımızdaki risk faktörlerinin bundan nasıl etkileneceği hala merak konusu.

ben forddan önce davranıp yapmıştım bu özelliği aracıma :D

Geri
Üst Alt