Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

otomobil markalarına objektif bakış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Burada konu VTI değil, Honda motorlarının sağlamlığı. Hayır, belli ki sizin orada Japon'dan anlayan pek usta yok heralde. Buradaki sanayi sitesine o yüzden davet ettim. Hani sizin orda 1 liraya Turbo takabilen usta yok ya, aynı onun gibi işte..

Ben honda motoruna sağlam değil falan demedim ki zaten. sen yine ortaya salladın bi laf, yok mercedesle aynı ömürü yüksek devirde sağlarmış diye, onun üstüne konusuyorum.

Neyse gençlik olr boyle seyler asıl olan birbirimizin hatalarını düzeltmek

ayberk söylediğin lafları unutmadan konuşmaya devam et bence. honda motoru milyon km yapabilir yapamaz diye birşey yok. sen dedin ki ''hondalar mercedes kadar ömür sunar ama yüksek devir çevirir'' senin gördüğün 950bin km lik honda yüksek devirlerde mi kullanılmış zorlanmış mı ? Bunu senle tartışmıycam bile çünkü gerek duymuyorum, dünyanın en araba cahili insanına sorsan senin dediğine gerçekten güler çünkü. neyse honda dünyanın en iyi aracı tamam.
Piyasanın içine girin biraz sonra tartışırız bu konuları.. Bu dediğime gülecek her tür adamı teknik sohbete de beklerim.
Her otomobil kullanıcısı yeri geldiği zaman aracıyla yüksek devir çevirir. Tam tersi, sürekli düşük devirde kullanılan bir araç sürekli sorun çıkarır.
Ona gülecek adamın öncelikle V-TEC teknolojisinin ne amaçla tasarlandığını bilmesi gerekir. Ondan sonra ömrü hakkında bulunacağı yorum zaten değişecektir.
Honda motorlarının ömrü hakkındaki bilgiye, zorlanan Honda motorlarını göz önünde bulundurarak da ulaşabilirsin. Stok internalleriyle kaç yüz bg. lerde kullanan Honda'lar var. İstanbul'da da var örneği, Hulk. Stok motoruyla bu kadar güce zorlanmaya dayanabilen motorun acaba normal koşullarda ne kadar ömrü olabileceği konusunda mantık yürütebilir misin?

---------- Post added at 14:22 ---------- Previous post was at 14:20 ----------

Ben honda motoruna sağlam değil falan demedim ki zaten. sen yine ortaya salladın bi laf, yok mercedesle aynı ömürü yüksek devirde sağlarmış diye, onun üstüne konusuyorum.
Meğer ortaya salladım bi laf, yok öyle değil diyosunuzda teknik bi açıklaması yok..

Ayberk güce dayanır diyosun vs. diyosun, anlıyorum var örnekleride, hangisi mercedes motoru kadar dayanıklıymış çok gidiyomuş ? piyasada kaç tane honda görüyosun 80 model 70 model hala kullanılan. Sen istediğin adar teknik konus, görünen köy klavuz istemez. Bunu tartışmaya bile gerek duymuyorum gerçekten.

Paylaşacağın teknik bi bilgi varsa cevap vereyim Burak?

teknik bilgin yok diyosun, senin gösterdiğin örneklerle bizim konustuklarımızın ne alakası var. kalkmış bana modlanmış vtilardan bahsediyosun sanayideki. Bu sanayidekiler hondayı size nasıl anlatıyo merak ettim, sizin ankaralılarda hondadan başka araba bilmiyo heralde :)

teknik bilgin yok diyosun, senin gösterdiğin örneklerle bizim konustuklarımızın ne alakası var. kalkmış bana modlanmış vtilardan bahsediyosun sanayideki. Bu sanayidekiler hondayı size nasıl anlatıyo merak ettim, sizin ankaralılarda hondadan başka araba bilmiyo heralde :)

:D:D:D adı üstündeymiş abi honda hayat onda diyolar :D

Ayberk güce dayanır diyosun vs. diyosun, anlıyorum var örnekleride, hangisi mercedes motoru kadar dayanıklıymış çok gidiyomuş ? piyasada kaç tane honda görüyosun 80 model 70 model hala kullanılan. Sen istediğin adar teknik konus, görünen köy klavuz istemez. Bunu tartışmaya bile gerek duymuyorum gerçekten.
Honda, kaç senesinde seri otomobil üretimine başlamış?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt