Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

otomatik dikiz aynaları..

mateach

Kayıtlı Üye
arkadaşlar yeni aracıma kavuştum..şimdilik aracı yeni yeni tanıyorum.otomobili kitleyince bildigim kadarıyla aynalar kendiliğinden katlanıyor..benim araçta bu ne hikmetse olmadı..kitapçıktan anladığım kadarıyla el freninin oradaki ayna ayar joystiğini sol dikiz aynasını ayarlama konumuna getirdiğimde aracı kilitlersem kapanması gerekiyor ama bende olmadı bende içeriden kendim o joystikle kapatıyorum.bunu otomatik nasıl yaparım?

ikinci sorum tavan aydınlatmam 0 konumunda aracı kilitlediğimde cok uzun süre sönmedi bende kapattım.o kadar uzun mu yanıyor bu tavan aydınlatması..

sorularım basit gelebilir ama aracı yeni tanıyorum camı açmak bile deneme yanılma yoluyla oluyor şu anda:D

cevaplar için şimdiden teşekkürler...

Hocam aracı kitlerken kilit tuşuna 5 saniye bas yan aynalar katlanır...

ayna olayını bilmiyorum makyajlıda ama sadece içerden kapanıyo olması lazım aynaların..

ışık konusunda ise..
motor çalışmıyoken 0'da ışık galiba 15sn. olması lazım yanar ve kendiliğinden söner..motor çalışıyoken kapı açılınca yanar ama kapatınca hemen söner..ancak kitlendiği zaman araba yine hemen söner..belki siz motoru kapattıktan sonra tuşla oynadığınız için öyle olmuş olabilir..kapıların kilidini tekrar açıp kapatın normal şartlarda hemen sönmesi lazım..

5 saniye olayını hiç bilmiyordum.akşam deneyeceğim..tavan aydınlatmasında aracı açıp girdiğimde uzun süre bekliyorum kapanmıyor.kontağı yarım açınca sönüyor..aracı yeni ve heveste tavanda olunca araca inip kurcalayasım geliyor :) ışık kapanmayınca araç içinde ördek gibi kalıyoruz etraftan görmemişin arabası durumuna gelmeyelim diye karanlıkta ugrasıyorum:)

5 saniye olayını hiç bilmiyordum.akşam deneyeceğim..tavan aydınlatmasında aracı açıp girdiğimde uzun süre bekliyorum kapanmıyor.kontağı yarım açınca sönüyor..aracı yeni ve heveste tavanda olunca araca inip kurcalayasım geliyor :) ışık kapanmayınca araç içinde ördek gibi kalıyoruz etraftan görmemişin arabası durumuna gelmeyelim diye karanlıkta ugrasıyorum:)

Hocam 5 saniye bas katlanır aynalar... Diğer sorunu bende bilmiyorum açıkçası hiç dikkat etmedim kitledikten sonra kaç saniyede ışıklar kapanıyor diye... Ama muhtemelen bu 5 saniye basıp aracı tam kitledikten sonra içerdeki ışıklarda 5-10 saniye içinde söner...
Bende aracı alalı 20 gün falan oluyor ilk günler öğrenme kurcalamayla geçiyor...
Hatta araç o kadar sessiz çalışıyor ki ışıklar stop etti zannediyordum ilk günler..
Ama zamanla insan bütünleşiyor asıl keyfi ondan sonra almaya başlıcaksın...

ilginiz için teşekkürler arkadaşlar deneyeceğim söylediklerinizi..bugün çalıstıgım okulun bahcesine bıraktığımda aracımı yukarıdan izliyorum da beni tanıyan tanımayan herkes aracımı inceliyordu..maşallah cok dikkat çeken bir otomobilimiz var..kazasız belasız sürmek nasip olur inşallah hepimize

aracın kumandasındaki kilit düğmesine 3 sn basılı tutman yeterlidir otomatik kapanır. Açılışı ise anahtarı kontağa takıp açtığında aynalar otomatik açılacaktır.. Aracın 20 km hızda giderken kapıları otomatik kilitliyormu?

aracın kumandasındaki kilit düğmesine 3 sn basılı tutman yeterlidir otomatik kapanır. Açılışı ise anahtarı kontağa takıp açtığında aynalar otomatik açılacaktır.. Aracın 20 km hızda giderken kapıları otomatik kilitliyormu?

onu da sormak istemedim :) ama ne yazıkki kilitlemiyor

onun içinde kilitleme tuşuna 5saniye basılı tutun... çok güzel bir araç aldınız hayırlı olsun.. aynı araç bende var istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.. elimden geldiğince yardım ederim :)

onun içinde kilitleme tuşuna 5saniye basılı tutun... çok güzel bir araç aldınız hayırlı olsun.. aynı araç bende var istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.. elimden geldiğince yardım ederim :)

Birkez araç dışında basılı tutunca bundan sonra sürekli hareket etmeye basladıgımda otomatik kapanacak değil mi yanlıs anlamadım..

bugün bir arkadaşım aracıma bindi deneme amaçlı..1.2 oldugu cok belli oluyor biraz zayıf kalıyor falan dedi hafif moralimi bozdu :) kendisinde 1.6 2008 dizel focus var..onunda etkisi olabilir.
ne olursa olsun aracımı seviyorum...ilginiz için de teşekkür ediyorum..

Geri
Üst Alt