Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Otomatik aracın kalkarken stop etmesi

kkaya

Kayıtlı Üye
Öncelikle herkese merhaba. 2 hafta önce 2019 model Seat leon style 1.6 Tdi otomatik vites bir araç aldım. Sizlere 2 kere yaşadığım bir sorunla alakalı danışmak istiyorum. Aracımı çalıştırıp vitesi d ye getirdikten sonra ayağımı frenden çekmeme müteakip aracım stop ediyor ve aracınızı manuel olarak çalıştırın uyarısı ekranda beliriyor. Bu problemi 1 hafta arayla iki kere yaşadım bakımlarını da aldığım gibi yaptırmıştım. Bu problem yalnızca aracımı ilk çalıştırdığımda oluyor sonrasında bir sıkıntı yaşamıyorum.Araçta henüz acemiyim belki de problem benden kaynaklıdır fakat seyir halinde de bu durumun yaşanmasından korkuyorum. Sorun nedir bilen veya bu durumu daha önce yaşayan birisi varsa yazabilirse sevinirim. Bana yardımcı olabileceğinizi düşündüm şimdiden teşekkür ederim..

Son düzenleme:
Garantisi devam ediyorsa servise götürün, mekatronikteki beyinle ilgili bir sıkıntı olabilir, cihazla kontrol ederler

Herhangi bir şartta 2-3 yaşındaki otomatik bir aracın stop etmesi normal karşılanacak bir durum değil. Bence de yetkili servise götürün.

Bu arada aracın ısındıktan sonra işleyişinde herhangi bir beklenmedik durum varmı? Titreme, sarsıntılı vites geçişi, durmaya yakın sallantı vs. gibi.

Bir de benzer durum tam otomatiklerde şanzıman yağı eskiyince olur ama DSG'de o kadar etkisi olur mu bilemiyorum. Mekatronik/Baskı balata daha mantıklı gibi. Ama ısınınca geçmesi de belki şanzımandan değil de bir sensör vs deki sorundan olabileceğini de düşündürüyor.

Geri
Üst Alt