Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ortalama Tüketim Ekranı

Kömürkentli67

Kayıtlı Üye
merhabalar,

Öncelikle açılmış eski konularda bu sorunumla ilgili bir yazı göremediğimden konu oluşturuyorum. hatam varsa affola.

Yaklaşık 2 aydır 2001 model 1.6 TDI CR Style 105 Hp Leonum var. Aracım yol bilgisayarı küçük ekranlı olanlardan. Yani km, saat gözüken ekran yakıt ve hararet göstergelerinin altında.

Sorum şudur, diğer Leonlarda direksiyondaki aşağı, yukarı tuşları yardımıyla "ortalam tüketim, toplam tüketim, menzil vs" görülebilmekte. Ben ise kendi aracımda bunları göremiyorum. Sadece trip yazıyor ve sıfırlayana kadar toplamda kat ettiğim mesafeyi görüyorum. TDI lerde bu şekilde midir? Yada benim aracımda mı böyle bir sorun var bilemiyorum.

Not: cam sileceği kolu ucunda da herhangi bir tuş yok. Sinyal kolunda ise cruize control tuşları var

Bilen tecrübeli arkadaşlardan yardım ve yönlendirme rica ederim.

Son düzenleme:
bir fotografla ön kısmını cekip paylaşırsanız neyin ne oldugunu söleriz... aynı aractan sahip olanlar konuyla alakalı olacaklardır tşkler ..

Bayram tatili dolayısıyla yaklaşık 2500km yol kat ettim. Sanırım direksiyon üzerindeki aşağı-yukarı-ok tuşları çalışmıyor (sağa sola tuşları çalışıyor). Çözümü konusunda fikir yada tecrübeniz var mıdır?
IMG-20170721-WA0034.jpeg

Bayram tatili dolayısıyla yaklaşık 2500km yol kat ettim. Sanırım direksiyon üzerindeki aşağı-yukarı-ok tuşları çalışmıyor (sağa sola tuşları çalışıyor). Çözümü konusunda fikir yada tecrübeniz var mıdır?
Ekli dosyayı görüntüle 15728
Konu başında 2001 model yazmissiniz Ama foto öyle değil. Ben 2001 signo kullandim ona Gore yorum yaptım. Simdi gelelim o kasaya. Bende makyajli 2010 stylance vardı ve direksiyon üzerinden yol bilgisayarına ok tuşlarıyla ulaşabiliyordum. Bence tuşları sokup altını temizlesinler. Temassizlik vardır

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Konu başında 2001 model yazmissiniz Ama foto öyle değil. Ben 2001 signo kullandim ona Gore yorum yaptım. Simdi gelelim o kasaya. Bende makyajli 2010 stylance vardı ve direksiyon üzerinden yol bilgisayarına ok tuşlarıyla ulaşabiliyordum. Bence tuşları sokup altını temizlesinler. Temassizlik vardır

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
2011 model olacak doğrusu hocam. klavyede yanlış yazmışım :)
[doublepost=1505205562,1505126208][/doublepost]Peki bu tuş takımını kendim söküp takabilir miyim? basit bir işlemdir diye düşünüyorum ama forumda sökme takma işiyle ilgili bir yazı yada içerik bulamadım.

Aynı kasayı (2010 modeli - motoruna kadar tamamen aynı) kullanıyorum.
Direksiyondaki sağ tuş takımından tüm veriler görünüyor.
Muhtemelen yazılımsal veya tuş takımında fiziksel bir sorun vardır.

Bi hafta sonu elektrikçiye göstermek istiyorum. Muhtemelen tuş temizliği işi çözecektir kanısındayım. Leon için bulamadım ancak golf6 daki tuş takımı da aynı, bir videoda airbag söküldükten sonra tuş takımı tarafında bir vida ile tuşların söküldüğünü gördüm. İşi ehline bırakmak doğru olacaktır.

Geri
Üst Alt