Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

NASCAR Dünyası..

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Puanları
48
Montoya domine etti, Martin kazandıChase'in ilk yarışı Loudon'daki New Hampshire pistinde yapıldı. Juan Pablo Montoya yarışın büyük bölümünde lider gitti, ancak son turlarda Martin'i geçmeyi başaramadı.

Yarışın ilk yarısı Juan Pablo Montoya ile Tony Stewart arasındaki mücadele ile geçti. Ancak Chase başlamadan önce lider konumundaki Stewart, arka aksının kırılması nedeniyle pite girdi ve uzun zaman kaybetti.

Ardından Montoya'ya Kurt Busch ve Denny Hamlin baskı yaptılar. Yarışın son bölümünde ise Mark Martin liderliği ele geçirdi.

Son sarı bayraktan sonra Martin ve Montoya, dört tur kala yan yana başladılar. İki tur kala Montoya Martin'i içeriden geçmeye çalışırken Martin kapıyı kapattı ve Montoya ani frenleme ile geriye düştü.

Mark Martin böylece sezonun beşinci zaferini alarak chase'in ilk yarışının ardından liderliğini korudu.

İkinci olarak puanlamada dördüncü sıraya çıkan Montoya, Martin'i ani frenleme yaparak kendisini yavaşlattığı için suçlarken Mark Martin, 'Yavaşlatmanın ağır bir kelime olduğunu' söyledi.Bir diğer chase sürücüsü Kasey Kahne ise 66. turda yaşadığı motor problemi ile yarışa veda etti, chase'te son sıraya düştü.
 
Üst Alt