Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Muayene Lastik Kontrol Yönetmeliği Değişti!!!

Atecateam

Kayıtlı Üye
Herkese Merhaba,

Bildiğiniz üzere bir çok konuda getirilen düzenlemeler sessiz sedasız hayata geçiriliyor ve kimselerin haberi olmuyor. Ne zaman aracınızı muayeneye götürüyorsunuz o zaman sizin haberiniz oluyor. Ağır kusurularını sizin için ağır kusur sayıyorlar. Piyasa şartlarında bir aracın lastik ebatlarını + veya - yönde %3 toleransı geçmeyecek şekilde belirleyebilirsiniz ancak bu arkadaşlar aracın fabrika verilerini şart kabul edip araç üstündeki etiketten veya tip onay belgesinden inceleyerek araçlara AĞIR KUSUR'lu raporu vermeye başladılar. Yani hani gideyim şu lastikten alayım şu jantı takayım aman ne güzel oldu siyah beyaz sarı kırmızı yeşil turuncu lastikler geniş artık daha oturaklı dönemlerimiz bitiyor yerine durağan dönemlerimiz başlıyor. Neyse gelelim bu konu ile ilgili ne yaptığımıza. Konu ile ilgili birinci ağızdan bilgi almak için TüvTürk'e mail attım. Gönderdiğim ve gelen cevaplar aşağıdaki gibidir. Geçmiş olsun diyor Allah'tan herkese sabır diliyorum.

Gönderilen:
1546591129407.png

Cevap:
1546591158814.png

Kışlık 205/55/16 yazlık 225/45/17 kullaniyorum mayista muayenem var ikiside standart ölçü olduğu için sorun yaşamam heralde :)

Aslında daha öncede mevcuttu.2918 K.T.K Mad.34 Arac üstünde yapılan her tadilat fenni muayeneye tabidir.Bu vesile ile lastik üstündeki tadilatıda kontrol edecekler.

Geri
Üst Alt