Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Motordan gelen şakırtı sesleri

Çınar33

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar bir konu hakkında görüşlerinizi alacaktım leon 1.2 TSİ motor 2013 model araçım var ve motor bölümünden şakırtı sesleri geliyor otoparkta camlar açıkken rahat bi şekilde duyulabiliyor dururken yada hızlı giderken duyulmuyor vitesi 2 attığımda yada 3 attığımda yavaştan gaz verdiğimde geliyor bakımına daha 8 bin var bi sorun teşkil eder mi araç için bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim

Kaput kapak alti sesleri cok ufak bisey dahi olsa cok can sikabiliyor bazen em kötülerin düşünecek olursak wesgate kolu, motor kulağı, sanzuman kulagi, radyatör sabitleme kolu, triger ve v kayis rulmanlari olabilir ya da en iyi ihtimalle su deposunun sabitleme vidasi ya da motor ust kapak vidalari da olabilir bi ustaya göstermenizde fayda var gecmis olsun

1.2 tsi lar bahsettiğiniz tarz sesler yapar aslında, cam açıkken 10-15 km hızda özellikle duvara yakın giderken çok belirgindir, onun dışında pek duyulmaz. Sorun olacağını sanmıyorum ama içiniz rahat etsin isterseniz 1-2 yere gösterebilirsiniz.

Merhaba dostum aynı problem bende de var 1.4 6J 2011 var bende de dizel arabadan daha fazla ses geliyor motordan sebebini bilen var mı acaba.

1.2 tsi lar bahsettiğiniz tarz sesler yapar aslında, cam açıkken 10-15 km hızda özellikle duvara yakın giderken çok belirgindir, onun dışında pek duyulmaz. Sorun olacağını sanmıyorum ama içiniz rahat etsin isterseniz 1-2 yere gösterebilirsiniz.
Tam olarak bahsettiğiniz gibi bir ses rahatsız etmiyor çok gelen Bi ses değil duvar kenarlarında duyduğum kadar Bi ses başka zaman duymuyorum zaten İnş büyük Bi sorun oluşturmaz

Kaput kapak alti sesleri cok ufak bisey dahi olsa cok can sikabiliyor bazen em kötülerin düşünecek olursak wesgate kolu, motor kulağı, sanzuman kulagi, radyatör sabitleme kolu, triger ve v kayis rulmanlari olabilir ya da en iyi ihtimalle su deposunun sabitleme vidasi ya da motor ust kapak vidalari da olabilir bi ustaya göstermenizde fayda var gecmis olsun
Eyw kardeşim bakım zamanı ustaya ekstra bu durumuda göstereceğim İnş büyük Bi sorun yaratmaz

hocam motordan mı motor bölmesinden mi, misal 2 ve 3. vitesler alt devirlerde falan mı yapıyor?

bu arada evet ustaya gösterirseniz lütfen haberdar edin burada da benzer durumu olanlar faydalanmış olur.

hocam motordan mı motor bölmesinden mi, misal 2 ve 3. vitesler alt devirlerde falan mı yapıyor?

bu arada evet ustaya gösterirseniz lütfen haberdar edin burada da benzer durumu olanlar faydalanmış olur.
2. Ve 3. Viteste yapıyor yüksek devirde yada çok düşük devirde yapmıyor 2. Viteste zorlanmayla alakalı gibi camlar kapalı iken araç içinden kesinlikle duyulmaz duyulması için camlar açık ve duvar kenarından geçiyor olmak gerekiyor ve 2 ve 3 viteste ilk devirlerinde duyuluyor yüksek devirde yine ses yok

Geri
Üst Alt