Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Motor yıkatmak

selam, bende düşünüyorum motor temizliğini. yaptır diyende çok, yaptırma diyende özellikle beyinle ilgili sorun yaşarsın diyen oluyor, yaptıran arkadaşlar varsa bilgilendirsin bizi :)

illaki yıkanacak motor öyle saçma iş olurmu , bende daha önce ibiza vardı defalarca yıkadım bir sorun yaşamadım sadece yıkarken beynin olduğu yere su tutmayın

Güvenilmiyor ki aslında sonax mı gitsek ?

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Vaktiniz müsait ise temizliliği kendiniz yapın. Ben ince bir boya fırçası aldım.araları ilk önce fırça ile temizliyorum.Daha sonra evlerde ocak temizliğinde kullanılan sprey deterjan sıkıyorum.Süngerle silip bezlede güzelce kurulamaya çalışıyorum.Bayağıda güzel oluyor.Senede iki kere yapsam bana yetiyor.En önemlisi içim rahat oluyor.

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
Vaktiniz müsait ise temizliliği kendiniz yapın. Ben ince bir boya fırçası aldım.araları ilk önce fırça ile temizliyorum.Daha sonra evlerde ocak temizliğinde kullanılan sprey deterjan sıkıyorum.Süngerle silip bezlede güzelce kurulamaya çalışıyorum.Bayağıda güzel oluyor.Senede iki kere yapsam bana yetiyor.En önemlisi içim rahat oluyor.

Aslında haklısınız ... Tamam belki çok temiz olmayabilir ama en azından kafa rahat karar veremedim bi arabanın altını her sene düzenli yıkatıyorum yaz aylarında ama motor diyince orda bi duruyorum

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Aslında haklısınız ... Tamam belki çok temiz olmayabilir ama en azından kafa rahat karar veremedim bi arabanın altını her sene düzenli yıkatıyorum yaz aylarında ama motor diyince orda bi duruyorum

Arabanın altını yıkatmanız çok güze zira buzlanmaya karşı yola dökülen kimyasallar ve tuz araç tabanının çürümesine sebeb oluyor.Ben ise çareyi kışın araç kullanmamakla buldum.Şükürler olsun daha henüz aracımın altına karsuyu değmedi.:)

Arabanın altını yıkatmanız çok güze zira buzlanmaya karşı yola dökülen kimyasallar ve tuz araç tabanının çürümesine sebeb oluyor.Ben ise çareyi kışın araç kullanmamakla buldum.Şükürler olsun daha henüz aracımın altına karsuyu değmedi.:)

Aslında en güzeli ama kar eriyor yine de o su değiyor yapacak bişey yok şu motor temizliğine ne yapmalı o önemli

Merhaba arkadaşlar,
Ben sonaxa yıkattım. Tabi ki onlar özel bi spreyle yıkıyorlar. Bi sıkıntısını görmedim. Motor pırıl pırıl çıktı. Göze hitap etsin diyosanız yıkatabilirsiniz. Kafam rahat etsin diyosanız öylece kalsın, size kalmış :))

1M leonumu kendim bildiğiniz hortum, fırça ve sampuanla 6 yıl yikadim. 1P1 leonumu iki üç defa kendim ve yilda bir ic dis motor olarak yikamacida yikattim. Şimdi ise başka bir marka aracimi 6 yıldır detaylı temizlik ve bakim yaparken yine su ve fırçayla yıkıyorum. Allaha şükür birşey daha olmadı. Tazyikli su tutmuyorum, serçe parmak kadar kalınlıkta suyla temizlik yapıyorum. Gayet te güzel oluyor. Şampuan olarak ta arabamda kullandığım meguiars urununu kullanıyorum. Son olarak kuruduktan sonra plastik aksamlara koruyucu suruyorum.

Geri
Üst Alt