Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Motor sogutma suyu eksiltmesi

tkolaytk

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaslar, 2018 1.2 tsi dsg 2.5 yillik aracimda motor suyu eksik alarmi geldi. Doldurdum ve max seviyeden min seviyenin altina 2 haftada geldi yine. Servise gotursem iyi niyetten yaparlarmi sizce. Contasdan yaga karismis olsa cok bas agritirmi, muhtemelen borularda catlak oolabilir diyorum ama bulamadim bir sey

Contadan kaçırıyorsa egzozdan beyaz duman atar.
Muhtemelen radyatörde veya hortumlarında kaçak olabilir.
Hortum kelepçelerini kontrol etmende fayda var.
Aracın suyu bu kadar kısa sürede bu seviyede azalmaz.

Büyük ihtimal devirdaimden kaçırıyordur ama servisin kontrol etmesi lazım motorun sol tarafımda ıslaklık var mı.1.2 lerde devirdaim motorun solunda

termostattan da kaçırabilir, VAG'da değil ama Ford'da başıma gelmişti.

Büyük ihtimal devirdaimden kaçırıyordur ama servisin kontrol etmesi lazım motorun sol tarafımda ıslaklık var mı.1.2 lerde devirdaim motorun solunda
Gozle gorunur birsey bulamadim 20 gunde bosalltti o sebeple gormek te zor gibi, merakim servisin bu kadar kisa surede olan sey icin iyi niyet gosterip gostermeyecegi

2018 model araçta servis bakımlıysa çok sorun yapmayabilirler ama belki uzatılmış garanti alırsanız yaparız'a getirebilirler. Bu arada motor sıcakken kontrol ediyorsanız suyun kaçtığı yerler büyük ihtimalle son derece sıcak olacağı için siz daha göremeden buharlaşıyor olabilir.

Geri
Üst Alt