Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Montezemolo da Briatore'ye verilen cezaya tepkili

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
35
arg-fallbackName="YCO"/>
Ferrari Başkanı Luca di Montezemolo da, Flavio Briatore'ye verilen motorsporlarından ömür boyu men cezasının çok ağır olduğunu söyleyerek, Renault'nun eski takım patronu hakkındaki FIA kararını eleştirdi.

F1'in geleceğine ilişkin tartışmalarda, Formula 1 Takımlar Birliği bünyesinde FIA'ya karşı Briatore ile yakın bir çalışma ortamında bulunan Montezemolo, geçtiğimiz yıl Singapur GP'de yaşananların çok ciddi olduğunu ancak Briatore'nin kariyeri boyunca spora yaptığı katkının da unutulmaması gerektiğini vurguladı.

Gazzetta dello Sport'a demeç veren Montezemolo, "İnsan olarak Flaivo Briatore için çok üzgünüm. Kendisi son yıldır Formula 1'in esas aktörlerinden biriydi" dedi.

Montezemolo, "Ços ciddi ve hassas bir konu, fakat (Briatore'ye verilen) cezanın çok yakında aşağı çekileceğini umuyor ve diliyorum" ifadelerini kullandı.

Bugün Singapur'daki bir basın toplantısında konuşan Bernie Ecclestone da, Renault'nun eski takım patronuna verilen cezayı "kesinlikle çok fazla" bulduğunu söylemişti.

TurkiyeF1.com
 
Geri
Üst Alt