Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

mk4 İbiza cupra modifiye yönünden neler yapılabilir?

Hakan cupraya stock bınme derdınde suan gecen konustugumuzda lıstesını yazdım ama b sure boyle bıncem dıyor:)Stock Cupra ıle eskı Tdı cuprası arasında dogal olarak fark olur ama son hız konusunda yenısınden daha memnun oldugunu soyluyodu:)

Ibıza cupra konusuna yorum yapıcak olursam o motorda chıp,egsoz,fıltreden otesı yok suan ıcın.alınacak gucler 225-230bg lerde max deger olarak.Bu gucler de zaten 1170kg olarak gorunen ıbıza cupra ıcın bence yeterınce yeterlı olur.Bunun yanında sıfır olarak o arabayı almaktansa vergıyı dusunmeksızın ıkıncı el leon cupra almak bana gore daha mantıklı.Onu daha acık b motor oldugu ıcın sonrasında vercegı haz da daha fazla olcaktır

Ayberk ankaradakı Golf GT nın ıntercooler takıldıgında 260bg olcagını yazmıssın ama stock turbo ıle oyle b getırının ımkanı yok:) Intercooler dedıgın parcayı buyutmenın amacı turbo buyutme ıslemınde yenı turboya uygun setup olusturmak ıcındır.O arabanın turbosunda oynama olmadıgı surece o bglerı gormesı zor.Buyuk ıntercooler o arabada var olan setupla sureklı sıka sıka kullandıgında daha uzun sısmeden kullanmasına yardımcı olur
Ben Hakan'ı tanıyosam rahat durmaz o yapar bişeyler :) Son hız konusunda haklısın. Bu birçok dizelin sıkıntısı. Özellikle Cupra TDI'daki kısa şanzıman ve 4bin devirden sonra Turbo basıncının kalmaması sebebiyle son sürati iyi değil.
GT'nin çıkmasına az kaldı. Bekleyip görcez :) Arabanın şu anki hali bile uluslararası birçok forumda "imkansız" olarak nitelendiriliyo zaten.

Ben Hakan'ı tanıyosam rahat durmaz o yapar bişeyler :) Son hız konusunda haklısın. Bu birçok dizelin sıkıntısı. Özellikle Cupra TDI'daki kısa şanzıman ve 4bin devirden sonra Turbo basıncının kalmaması sebebiyle son sürati iyi değil.
GT'nin çıkmasına az kaldı. Bekleyip görcez :) Arabanın şu anki hali bile uluslararası birçok forumda "imkansız" olarak nitelendiriliyo zaten.

duzgun dynolar oldugu surece ıtıraz yok ama sunu bunu yaptık boyle oldu soyle oldu derlerse kaıle almam :) dedıgım gbı stock turbo ıle o guclerı gormek zor o arabada

İbiza için hafifletmeye gidilebilir. Yapılacaklar kısıtlı zaten.

İbiza için hafifletmeye gidilebilir. Yapılacaklar kısıtlı zaten.

ıngılterede adamlar arka koltukları orayı burayı sokup roll bar koyduktan sonra pıste cıkıolar burda aynısını yapsak cıkıcak pıstımız yok:(

Ya niye leonun tek kapısı yok ki.Bazen leon cupra alayım diyorum 2. el sonra bakıyorum bi köşe başında apaçi styla el freni çeken bi leon görüyorum sonra araç yanımdan geçecek oluyo bakıyorum ki eleman cupra tamponu felan takmış kafasına göre egzos yapmış sıkıyo sıkıyo gitmiyo ama gel gelelim cupranın tüm havasını civasını bu tür arkadaşlar bitiriyor. :D Sonra gelde leon cupraya bin. :p :)

Ya niye leonun tek kapısı yok ki.Bazen leon cupra alayım diyorum 2. el sonra bakıyorum bi köşe başında apaçi styla el freni çeken bi leon görüyorum sonra araç yanımdan geçecek oluyo bakıyorum ki eleman cupra tamponu felan takmış kafasına göre egzos yapmış sıkıyo sıkıyo gitmiyo ama gel gelelim cupranın tüm havasını civasını bu tür arkadaşlar bitiriyor. :D Sonra gelde leon cupraya bin. :p :)

bu mantıkla bakarsan bındıgın mk3 gti ın orneklerı kımlerın ellerınde neler neler yapıyolar o zaman arabandan mı soguyacaksın:)
Bızım ulkemızde vergıler sagolsun ınsanlara oyle b dosenıyorkı ınsan ıster ıstemez aynı paraya ıkıncı el temız daha ust sınıf bsey almayı dusunmuyor degıl

Valla doğru diyorsun mk3 dedin damarıma bastın bazısı ağzına tükürüyo arabanın bırak arabanın gtı gibi gitmesini 1.6 ruhu bile taşımaktan aciz durumda olan gtılar var. :D Biraz aracımı övmeye çalıştım sanki. Ama gerçek böyle. Neyse ben paşa paşa askerliğimi yapıyım daha araba konusuna girdikce çıkamıycam yoksa ben. :(

ne kadar var bitmesine askerliğin

Kardeşim Tuncelide walla Allah kolaylık versin ismailime....

Geri
Üst Alt