Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Mk3 leon dörtlü cam düğmesi.

Sefadiri58

Kayıtlı Üye
öncelikle merhabalar. 2016 model 1.2 tsi leon aracımın şoför kapısı dörtlü cam düğmeleri su almıştı. Ve zamanla oksitlenerek kendi kendine cam açmalar, açıldığında kapanmamalar vs. Yani iyice kapayı yemişti. Oyuzden dörtlü cam düğmesini ilk başta kendim nasıl yapabilirim diye uğraştım fakat dün düğmeleri değiştirirken öyle kolay olmadığını gördüm. Bu konuyuda bilgi amaçlı açıyorumki aynı sorunu yaşayan veya yaşayacak olanlar için (inşallah başlarına gelmez tabiki ) bi bilgi olsun. Düğmeyi alabilmek için ilk önce kapı yüzünün sökülmesi lazım. (İki tane yıldız başlı vida. Bir tanesi kapı açma kolunun içindeki plastik parçanın altındaki vida. Bir taneside kapının yuzunde kolumuzu dayadığımız parçanın altında kare bir plastik aksamın içindeki vida.) Sonrasında vidaları aldıktan sonra kapı yüzünü tutan sadece klipsler kalıyor onlarıda plastik araç gereçlerle kurtartıktan sonra kapı yüzü tamamen çıkmış oluyo. Sonrasında kapı yüzündeki kabloları soketlerinden ayırıyoruz, kapı açma halatınıda ayırıyoruz. kapı yüzü tamamen ayrılmış oluyor. Ardından kapının yüzünde düğmelerin oluğu kolumuzu dayadığımız parçanın, kapının iç yüzündeki karşılıklarına denk gelen vidaları çıkartıyoruz. Takribi 10-15 vida var. (Bi kaç fotoğraf koyacağım ordan daha anlaşılır olacaktır.) Sonrasında kolumuzu dayadığımız parça da ayrılıyor kapı yüzünden. Düğmelerin olduğu plastik aksam da, kolumuzu dayadığımız parçadan ayrılması gerekiyor. Onuda sekmanlarından ayırarak ayırabiliyorsunuz vidası falan yoktur. Sonrasında düğmelere ulaşabiliyorsunuz düğmeyi taktıktan sonra zaten bu sırayı tersten uyguluyoruz bu kadar inşallah faydam olur bilgi amaçlı paylaşıyorum. Ben araştırdım kapı yüzünün sökülmesinden başka bişey bulamamıştım.sürçülisan ettiysek afola...

Ekli dosyalar

• 20200426_162843.jpg
    20200426_162843.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 38
  • 20200717_200140.jpg
    20200717_200140.jpg
    889.3 KB · Görüntüleme: 34
  • 20200719_003515.jpg
    20200719_003515.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 39
  • 20200719_004341.jpg
    20200719_004341.jpg
    360.7 KB · Görüntüleme: 35
Geçmiş olsun, bu detaylı bilgilendirme için de teşekkür ederim. :)

Sağolun adıl ben teşekkür ederim faydalı olabilirsek ne mutlu :)

Geri
Üst Alt