Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Mk3 aero body kit ücreti ve orjinal, plastik farkı?

Aventas

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar aero body kitli leon fr almayı düşünüyorum. Modifiye olayları anladığım daha önce yaptırıp içinde bulunduğum konular değil. Orjinal body kit hangi materyalden oluşuyor, plastikle farkı ne, orjinal body kit ne kadar tutar, internette satılan komple aero body kit 1.400 tl olayı nedir alsam işçiliği ne kadar tutar tecrübelerinizi aktarırsanız çok iyi olur. Arabayı body kit haliyle alsam mı mantıklı, boş alıp kendim yapsam mı? Orjinal ile çakması arasında yol tutuş ve gidişte farkı olurmu?

Orjinal body kitler direkt olarak servislerden temin edilir ve ücreti piyasanın en pahalısıdır. Tampon kısımları zaten normalinde de plastik aksamdan oluşur. Ancak daha kaliteli plastik malzemedir ve hemen çer-çöp olmaz. Arabaya birebir oturur. Orjinal ürünlerin üzerinde bir yerde logo-araç kodu vesaire vardır. Garantili mi onu pek bilmiyorum.

Bir diğer olaysa fiber ve plastik malzemelerden oluşan ürünler vardır. Fiber; daha sert bir malzemedir ve sert malzemeden oluştuğu için daha dikkatli olmak gerekir; kırılma ihtimali yüksek olan malzemedir. Plastik ise; servisin sağlamış olduğu plastik kadar olmasada iyi bir hammadde malzemesidir. Fiber kadar da öyle kolay kolay kırılmaz. Ancak fiberin ve orj. olmayan plastik malzemeden üretilen ürünler araca birebir oturmayabilir. Bu yüzden araştırırken detaylı araştırma yapmak lazım. Kalıbının birebir oturduğu, işçiliğin iyi olduğu yerleri seçmek gerekir.

Vermiş olduğun ücretin içinde zaten işçiliğini de alarak fiyat söylüyorlar. He internetten verirsen siparişi sök-taka ekstra para vermek durumunda kalırsın. Body-kit olayını hiç bilmiyorsan yapılı aracı alman daha mantıklı geliyor. Ama öyle araçlarında fiyatı fahiş fiyatlar oluyor.

Yol tutuşunda öyle aman aman pek bir etki etmiyor. Yan sanayi ürünler zaten sadece görünüş amaçlıdır. Zaten bahsetmiş olduğun body-kit modifiyeleri yol tutuşuna etki etmez. Aslına bakarsan Türkiye’de yapılan body-kit modifiyesi sadece görüntüden ibarettir. Aerodinamiği hesaplayarak yapılmaz. Yapılırsa fiyatı artar.

Yol tutuşuna etki eden olaylar tamamen iç aksamdadır. Örnek verecek olursak yaylar, press yaptırma vb. gibi olaylardır.

Badykit alınacak ise de muhtemel montajını kendisinin yapacağı yerler tercih edilmeli ufak sorunları kendileri halleder yoksa sıkıntılı oluyor

Orjinal aksesuarlı almak daha mantıklıdır hem parçalarda sıkıntı olmaz hemde çıkan parçaları olduğu için daha sağlıklı olur kriko koyma yeri gibi

@ArcTech sırasıyla tüm sorularıma cevap vermişsiniz, çok teşekkür ederim.

Rica ederim. Aklınızda en ufak soru dahi kalmasın diye elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım. Aklınıza yine takılan birşey olursa elimizden geldiğince yardımcı oluruz. :)

Geri
Üst Alt