Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Mateschitz: 'Şampiyonluk umutları bitti'

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
35
Red Bull patronu Dietrich Mateschitz, şampiyonluk ümitlerinin İtalya Grand Prix'de kökten sona ermediğini ancak umutlarını kaybettiklerini söyledi.

Red Bull Racing, matematiksel olarak hala şampiyon olma şansına sahip olmasına karşın Mateschitz, özellikle Renault motorunun performansı gibi, belli faktörlerin şampiyonluk umutlarını hezimete uğrattığını belirtti.

Red Bull'un şampiyonluk rüyasının Monza'da sona erip ermediği sorulan Mateschitz, "Realiteye baktığınızda zaten daha önce sona ermişti. Bunun sebeplerinin başlıcası, bazı yarışlarda motorlarlarımızın performans gösterememesi ve pilotları test ve gelişim olmaksızın sezon başına sekiz motorla sınırlandıran kurallardır" cevabını verdi.

Takımın kalan dört yarışta Brawn GP'ye meydan okumak için tüm enerjisini harcayacağına ilişkin düşüncelere de katılmadığını belirten Mateschitz, Sebastian Vettel'in bir noktada kaçanılmaz olarak motor değiştirmek zorunda kalacağını ve ceza almasından korktuğunu söyledi.

Bununla birlikte Red Bull Racing'in sezon boyunca gösterdiği özverili çalışmaları öven Mateschitz, bir kez daha, takımın şampiyonluk mücadelesinin, motor faktörünce zedelendiğini ifade etti.

Mateschitz, "Hepsi harika şekilde çalıştılar. Onları, bu performanslarından dolayı eleştirebilecek hiçbir şey yok. Bununla birlikte bu sezon açıkça gösterdi ki, en iyi araç ve en iyi pilotlar da yeterli olmayabiliyor" dedi.

TurkiyeF1.com
 
Geri
Üst Alt