Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Massa: 'Geri dönmekten başka düşüncem yok'

YCO

Kayıtlı Üye
felipe-massa-ispanya-080509.jpg

Felipe Massa, Macaristan'ta geçirdiği ciddi kazaya rağmen, gelecek yıl Ferrari ile Formula 1'e dönmekten başka ikinci bir düşüncesi olmadığını belirtti.

Hungaroring'deki sıralama turlarında Rubens Barrichello'nun aracından fırlayan çelik yayın kask vizörünü parçalayarak başına isabet etmesi sonucu kafatasında çatlaklar oluşan Massa'nın tedavisi sürüyor.

Kaza nedeniyle pistlerden uzak kaldığını belirten Massa, Guardian gazetesine verdiği uzun mülakatta, "Tabii ki bu benim hayatım. Sanırım en kötü şey yarışamamak olurdu. Asıl yarışamamak, berbat birşey. Eşim bana defalarca sordu, soruyor, (tekrar yarışma konusunda) 'bir şüphen veya endişen var mı?'. Ben de her defasında hayır çünkü bu işimi çok seviyorum' cevabını veriyorum" şeklinde
konuştu.

Brezilyalı pilot, "Artık kokpite geçemeyecek olsaydım, aynı insan olmazdım. Hiçbir şey içimdeki bu arzuyu değiştiremeyecek. Araca döndüğümde yeniden elimden gelenin en fazlasını yapmak için çalışmaya başlayacağım" dedi.

Tedavisi sırasında hiç geri dönmemeyi düşünüp düşünmediği sorulan Massa, "Hayır düşünmedim. Ailem için çok zor bir dönem oldu. Çünkü bütün süreci takip ettiler, benim için o kadar sıkıntılı değildi. Zaten kaza olur olmaz bilincimi kaybettim, üç gün sonra uyandım" dedi.

Uyandıktan sonra hastanede kazayla ilgili hiçbir şey görmediğini belirten Massa, "Sadece Macar televizyon kanalları vardı. Sadece neler yaşadığımı duydum. Aslında söylenenler benim için tuhaftı, bir yay başka bir araçtan fırlayacak ve kafatasımı kıracaktı, gerçek bu olabilir miydi? diyordum" şeklinde konuştu.

Dün 4,5 saatlik başarılı bir operasyonla, sakatlığının kısa sürede geçmesi için kafatasına titanyum plak takılan Brezilyalı pilot, "Normal bir insan bu plaka takılmadan da problemsiz yaşayabilir. Fakat bir pilot için, böyle bir kaza geçirmişseniz bu problem oluyor ve iyileşme daha zor oluyor" dedi.

Massa'nın gelecek ay Brezilya'daki grand prix'de hazır bulunması bekleniyor. Massa bununla ilgili olarak da, "Yarışı seyretmek zor olacak. Fakat orada olacağım" diye konuştu.

TurkiyeF1.com

Geri
Üst Alt