Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Martin Whitmarsh, BMW İçin Endişeli..

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
35
arg-fallbackName="YCO"/>
McLaren takım patronu Martin Whitmarsh, Qadbak tarafından satın alınan BMW Sauber'in geleceği konusunda endişeli olduğunu ifade etti.

Yatırım grubu Qadbak'ın sahiplerinin kamuoyuna açıklanmaması ve grubun güvenirliğine ilişkin şaibeler, şirketin BMW Sauber üzerindeki planları konusunda soru işaretlerine neden oluyor.

Whitmarsh, hakkında yürütülen bir soruşturma nedeniyle malvarlığına el konulan işadamı Russell King'in Qadbak'ın temsilcilerinden biri olması nedeniyle, BMW Sauber'in durumundan rahatsızlık duyduğunu kaydetti.

King'in, Dubai merkezli bir F1 takımı planlarıyla ilgili olarak McLaren'la temasa geçtiği ancak bu planların hayata geçirilemediği biliniyor.

Qadbak'ın durumuna ilişkin düşünceleri sorulan Whitmarsh, "Sanırım Russell King'i kastediyorsunuz. Şunu söyleyerek başlamak istiyorum: Onun adını duyduğumda Sauber için endişelenmeye başladım" cevabını verdi.

Bu arada Qadbak meselesinin, Suzuka'da Pazar sabahı masaya yatırıldığı öğrenildi. Toplantıda konuşan Ferrari takım patronu Stefano Domenicali'nin söz aldığı ve BMW'nin Qadbak hakkındaki detaylı incelemelerinin, şirketin yasal bir kurum olduğunu kanıtlamak için yeterli olduğunu söylediği belirtildi.

Domenicali"nin, BMW, bu finans şirketi üzerinde özenli bir inceleme yapmışsa, bu çalışmaya saygı göstermemiz gerek" dediği ifade edildi.

Griddeki 14. takım olarak gelecek sene yarışıp yarışmayacağı belli olmayan BMW Sauber hakkındaki karar FIA tarafından verilecek.

BMW Motor Sporları Direktörü Mario Theissen'in de bu konuda en kısa sürede bir karar verilmesi için FIA'ya talepte bulunmaya hazırlandığı kaydedildi.

TurkiyeF1.com
 
Geri
Üst Alt