Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Marș basıyor, araç çalıșmıyor

cagipb

Kayıtlı Üye
Herkese iyi günler, yeni üyeyim. Seat cordoba 2004 model 1.4 signo benzin+lpgli aracim var. Ara ara aracimda marș basıyor, devir ibresi hareket ediyor ama aracim calismiyor, bir sure sonra tek marsta aliyor. Yaptiklarim buji ve bobinler saglam, yakit pompasi motoru degisti, ariza giderilemedi. Izmirde bunu halledebilecek usta onerilerinizi veya basina bu skntidan gelen varsa onerilerini bekliyorum.

Herkese iyi günler, yeni üyeyim. Seat cordoba 2004 model 1.4 signo benzin+lpgli aracim var. Ara ara aracimda marș basıyor, devir ibresi hareket ediyor ama aracim calismiyor, bir sure sonra tek marsta aliyor. Yaptiklarim buji ve bobinler saglam, yakit pompasi motoru degisti, ariza giderilemedi. Izmirde bunu halledebilecek usta onerilerinizi veya basina bu skntidan gelen varsa onerilerini bekliyorum.

Yakıt değerleri nasıl acaba ilk marşı basmadan bir süre bekletseniz ve hava yakıt oranını dengelese o şekilde deneyin birde Bornova sanayide Seat özel servisi vardı İzmirli birkaç arkadaş önermişti

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Yakıt değerleri nasıl acaba ilk marşı basmadan bir süre bekletseniz ve hava yakıt oranını dengelese o şekilde deneyin birde Bornova sanayide Seat özel servisi vardı İzmirli birkaç arkadaş önermişti

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız
denedim ama bi sonuc alamadim. biraz arastirma yaptim krank devir sensoru ve hararet musurinden kaynakli olabilecegi soyleniyor. deneme yanilmaya girdigimiz zamanda bize maliyetli oluyor:) krank devir sensorunden baslamayi dusunuyorum ama hala kararasizim, saglam bi usta bulabilsem halletircem o da yok izmirde bildigim

Lpg regulatörüne baktırmanı tavsiye ederim. Diyafram kaçağı olabilir. Araç ilk çalıştırmada benzin gaz ikisini birden çalıştırmaya uğraştığından çalışmayabiliyor. Çalışsada zor marş alıyor. Aynı sıkıntıyı bende yaşadım regulatör değişti düzeldi. İlk olarak lpg regulatörü ikinci olarak lpg gaz kesicini kontrol ettir. Büyük ihtimal regulatöründe gaz kaçağı var ve manifolda doluyor. Sende benzinde çalıştırmaya uğraşırken motor boğulup çalışmıyor.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Lpg regulatörüne baktırmanı tavsiye ederim. Diyafram kaçağı olabilir. Araç ilk çalıştırmada benzin gaz ikisini birden çalıştırmaya uğraştığından çalışmayabiliyor. Çalışsada zor marş alıyor.

lpg yi kontrol ettirdim, cihaza da baglattim lpg sisteminde bi sknti cikmadi, nerden baslayacagimi bilemedim:(

Bence sen lpg için iyi bi yere git ve regulatörünü özellikle kontrol ettir kaçak varmı diye

Bujiler sağlam akünde sağlamsa bobinler de sağlam demişsin. Geriye lpg kalıyo :)

Bujiler sağlam akünde sağlamsa bobinler de sağlam demişsin. Geriye lpg kalıyo :)

akü de sifir aynen. dediginizi yapiyim saglam bi lpg ciye gideyim ilk firsatta.. bu sensorlerde ariza olma olasiligi nedir acaba, cok farkli şeyler okudum o yuzden soruyorum, ornek maf sensoru hararet musiri, krank mil sensoru gibi

Mesela aracı park edip bi süre bekleyip örneğin 2 saat kadar yada sabahları tekrar çalıştırmaya uğraştığında zor marş alıyormu? Birde çalıştıktan sonra stop edip tekrar peşine çalıştırdığında hemen marş alıyosa regulatörüne baktır. Yüzde 99 bundan oluyo. He sorun böyle bişey değilse bişey diyemem. Ben çok uğraştm sen uğraşma diye diyorum. Bendede ibiza signo 2004 var

Mesela aracı park edip bi süre bekleyip örneğin 2 saat kadar yada sabahları tekrar çalıştırmaya uğraştığında zor marş alıyormu? Birde çalıştıktan sonra stop edip tekrar peşine çalıştırdığında hemen marş alıyosa regulatörüne baktır. Yüzde 99 bundan oluyo. He sorun böyle bişey değilse bişey diyemem. Ben çok uğraştm sen uğraşma diye diyorum. Bendede ibiza signo 2004 var

aynen ozellikle araci calistirip 1 saat yolculuk yapip stop edip tekrar marsa bastigimda 3uncu 4uncu marstan sonra zorla calisiyo bazen calismiyor. kafasina ne zaman eserse o zmn calisiyo. bazende israr ediyo calismamakta, birakiyorum araci evin onunde ertesi gun basiyorum tek marsta calisiyo, ne zmn yapacagi hic belli olmuyo

Geri
Üst Alt