Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Marş sorunu ?

yargic

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar yaşadığım problem bazen aracımı çalıştırırken marş basıyor fakat araç çalışır gibi oluyor geri stop ediyor 1 2 3 üncü denemeden sonra çalışıyor acaba marş motorunun dişlisi aşınmış olabilir mi? Aracımı çalıştırmadan önce ön göstergedeki ışıkların sönmesini bekliyorum. Benzinde çeyrek deponun altında oluyor genelde. Ben sorunun marşda olduğunu zannediyorum sizlerinde yorumlarınızı almak istedim, bu arada aracım lpg li daha önceki arabamda lpg regülatörü arızalanmıştı motora lgp sızdırdığı için ilk çalışmada 1 2 3 marşda alıyordu sonra gün boyu bunu yapmıyordu çok zor bulduk. Aracınızı servise gösterin tarzında lütfen yorum yapmayın zaten gösterecem ön bilgi edinmek için bu konuyu açtım.

Lpg ısın ıcıne gırdıgınde dedıgınız gıbı kendı ekıpmanlarını kontrol etmek lazım oncelıkle sonradan takılıp orjınalınden farklı ılk oge neyse sorun ordan kaynaklanıyor olabılır.B de mars motorunda sorun olsa genelde komple calısmıyor araba

Bence akü zzayıflamıs bizdede arada oluyor akünün zayıfladığından oluyor calısır gibi olup istop ediyor 2.de calısıyor.1 hafta binilmediğinde mesela ıspartada malum küçük :D

aynı sorun bendede oluyor ama arada mesela diyelimki marşa yeteri kadar basmadan bıraktım tekrar denediğimde çalışmıyor üst üste denersem çalışmıyor ama tamamen kapatıp 5 sn beklersem çalışıyor... + aküm bitik ben ondan şüpheleniyorum...

Bence akü zzayıflamıs bizdede arada oluyor akünün zayıfladığından oluyor calısır gibi olup istop ediyor 2.de calısıyor.1 hafta binilmediğinde mesela ıspartada malum küçük :D

Aküyü ölçtürecem bu hafta üzerindeki akü orjinal aküsü varta marka 5 yıllık yorumlarınız için tşk ederim.

aynı sorun bendede oluyor ama arada mesela diyelimki marşa yeteri kadar basmadan bıraktım tekrar denediğimde çalışmıyor üst üste denersem çalışmıyor ama tamamen kapatıp 5 sn beklersem çalışıyor... + aküm bitik ben ondan şüpheleniyorum...

aku zayıfladıgında kendını toparlayabılıyor her calısmada ve en sonunda hıc calısmaz hale gelıyor ancak takvıye ıle calısıyor araba.Zaten sorunun akuden olup olmadıgı arabanın o ankı ıc ısıklarının durumundan da anlasılıabılıyor

Evet tarık aynı sorun bendede oluyor aküsü orjinal varta 5 yıllık bir baktıracam aküye.

aküyü ölçtürmekte fayda var..
araç yatan bi araç olmasa da akü bana göre 2-2.5 sene sonra her an yolda bırakabilcek hale geliyo..

Geri
Üst Alt