Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Mantık

eeg52

Kayıtlı Üye
MANTIK

İki rahibe varmiş biri matematikçi biri mantıklı.Bunlar bir akşam karanlıkta kiliseye dönerlerken matematikçi rahibe mantıkliya dönerek ;

-"Yaklaşık 20 dakikadir bir adam bizi takip ediyor ve gittikçe yaklaşıyor şu anda aradaki mesafe 50 metre" der.

Bunun üzerine mantıkli rahibe bunun tek mantıklı açıklaması olabileceğini ve adamın kendilerine tecavüz edeceğini ve daha hızlı yürümeleri gerektiğini belirtir.Rahibeler daha hızlı yürümeye başlarlar. 2 dakika sonra matematikçi rahibe:

-"Adam da hızlandı ve aradaki mesafeyi kapatıyor, şu anda 30 metre arkamızda... O zaman mantık olarak koşmamiz gerekir."

Rahibeler koşmaya başlar ve 3 dakika sonra matematikçi rahibe :

-"O da koşuyor ve arayı kapatıyor, şu anda mesafe 10 metre.O zaman mantık olarak bizi yakalayacak birimiz sağa diğerimiz sola saparak kiliseye ulaşmaya çalışalım en az birimiz kurtulur.".

Ve matematikçi sağa doğru koşmaya mantıklı da sola doğru koşmaya başlar. Matematikçi 20 dakika sonra kiliseye ulaşır ve telaş içinde beklemeye başlar. Aradan 40 dakika geçtikten sonra mantikli rahibe gelir.

Matematikçi sorar ;

-"Ne oldu ne yaptın ?"

-"Adam beni takip etti artik mesafe üç-beş adıma kadar azalmıst, mantık olarak daha fazla koşmanın anlam yoktu...

-"Eeee..."

"Mantık olarak ben durdum adamda durdu."

-"Sonra..."

-"Mantık olarak ben eteğimi kaldırdım o da pantolonunu indirdi."

-"Peki daha sonra??...."

-"Daha sonra ne olacak eteğini kaldırmış bir rahibe pantolonunu indirmiş bir adamdan DAHA HIZLI KOşAR...":D

Geri
Üst Alt