Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Makyajlı Leon - Eksik sensörler

faw13

TEKNİK MODERATÖR
Katılım
28 Ağu 2013
Mesajlar
1,479
Puanları
113
Selamlar SCW,

Hem makyajlı hem de makyajsız 5F FR kullanmış biri olarak şu anki aracımda 1-2 eksiklik fark ettim, sizde de durum böyle mi? Bir de sensörleri sonradan temin edip takmak için parça kodu bulabilecek olan var mıdır aramızda?

Sağ koltuk emniyet kemeri ikazı: Eşim kemerini sürekli takmayı unutuyor, eski araçlarımda hep sensör vardı, direkt uyarırdım, bunda gideceğimiz yere varınca takmadığını fark ediyoruz. Servis artık sensör koymadıklarını söylemişti. Tabii sensör hala duruyor olup da fabrikadan kapalı geliyor da olabilir, ona da bakmak lazım. Makyajlı kasada sağ koltuğunda oturana kemer ikazı veren araç sahibi var mı acaba aramızda?

Cam suyu ikazı: Eski FR'ım ilk üretilenlerden olduğu için LED farların yıkaması da vardı, far yıkaması olan modellerde seviye sensörü varmış, azalınca uyarıyordu, sonraki Golf'üm direkt zaten halojen farlıydı ama onda da vardı sensör. Fakat şimdikinde anca su gelmeyince anlayabiliyorum. Yurtdışı forumlarda parça takılabildiğine, hatta bir çok modelde aktif olmasa da su tankının içinde aslında sensör olduğuna dair yazı okudum. Bu konuda bilgisi olan var mı? İlgili sensörlerin kodlarını bulabilir miyiz?
 

mehmet80

Kayıtlı Üye
Katılım
12 Şub 2017
Mesajlar
139
Puanları
28
A.S Yolcu koltuğu emniyet kemeri ikazı 2015 model öncesi standarttı. 2015 ve sonrası Güvenlik Paketi ile geliyor. Arka Koltuklar ve Ön Yolcu Koltuğu Emniyet Kemeri Uyarısı+ Yorgunluk Tespit Sistemi. gizli özelliklerdende açılmıyor. cam suyu ikazı kış paketi ile geliyor. 5 litrelik su haznesi olanlarda var. standart 2.5 litre olması lazım. pekte gerekli değil. su haznesi yarıya düştüğünde uyarı veriyor
 
Üst Alt