Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Makyajlı kasa yakıt tüketimi Hk.

mselimturan

Kayıtlı Üye
Merhaba, Mart ayında 2021 model Ateca satın aldım. Yakıt tüketimi şehir içinde beni gerçekten çok fazla yoruyor 8-8.5 bandı üzerinde gezerim diyordum ama 10 litreden aşağı düşmüyor şuan için şehir içinde ve 3000km'de. Açıkçası gaz pedalının altına yumurta koyacağım :) Şehir-dışı 6.7'den aşağıya düşüremedim ve full depo ile ortalama 450 km yol yapabiliyorum.

Şehir içi / Şehir dışı, makyajlı Ateca kullanıcıları kaç litreleri görüyorsunuz ?

Yeni araç sahibi olduğum için biraz tecrübesizim, km yükseldikçe yakıt tüketiminde düşüş sağlar mıyım veya önerileriniz neler ?

Ayrıca Makyajlı Ateca için tercih ettiğiniz petrol ofislerini, performans ve tasarruf açısından değerlendirip yorum bırakırsanız çok sevinirim.

Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.

2020 yeni ateca sahibiyim. Yakit olarak sadece shell vpower kullaniyorum, sehir ici 8.5, 9 sehir disi da ortalama 7, 7.5 kullanima gore degisiyor. Ateca ekonomik bir arac degil onu soyleyebilirim. :)

Su an arac 9.000 km oldu, yakit konusunda bir sey degismedi, bir depo ile 450 / 480 km yapiyorum.

Merhaba, Mart ayında 2021 model Ateca satın aldım. Yakıt tüketimi şehir içinde beni gerçekten çok fazla yoruyor 8-8.5 bandı üzerinde gezerim diyordum ama 10 litreden aşağı düşmüyor şuan için şehir içinde ve 3000km'de. Açıkçası gaz pedalının altına yumurta koyacağım :) Şehir-dışı 6.7'den aşağıya düşüremedim ve full depo ile ortalama 450 km yol yapabiliyorum.

Şehir içi / Şehir dışı, makyajlı Ateca kullanıcıları kaç litreleri görüyorsunuz ?

Yeni araç sahibi olduğum için biraz tecrübesizim, km yükseldikçe yakıt tüketiminde düşüş sağlar mıyım veya önerileriniz neler ?

Ayrıca Makyajlı Ateca için tercih ettiğiniz petrol ofislerini, performans ve tasarruf açısından değerlendirip yorum bırakırsanız çok sevinirim.

Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.

Hocam makyajlı ateca kullanıcısıyım aralık 2020 de aldım 1100 km de ve en düşük 6.2 yi gördüm uzun yolda 80 civarı hızla

2020 yeni ateca sahibiyim. Yakit olarak sadece shell vpower kullaniyorum, sehir ici 8.5, 9 sehir disi da ortalama 7, 7.5 kullanima gore degisiyor. Ateca ekonomik bir arac degil onu soyleyebilirim. :)

Su an arac 9.000 km oldu, yakit konusunda bir sey degismedi, bir depo ile 450 / 480 km yapiyorum.

Aynı değerleri alıyoruz eski kasa daha ekonomik gözüküyor :/ 15.000 km gelince bir değişiklik olur mu çok merak ediyorum

Meraba benzinli suv bir aractan cokta ekononik bir karekter cizmesi beklememek gerektiğini düsünüyorum. Sonuc itibarıyle Ortalama 1300 kg ve rüzgar direnci yüksek olması sebebiyle 8.5 -9 litre normal kullanımda sehir içi yakacaktır.
Aracın yeni olmasıda enaz 0.5 -1 lt yüksek yakmasına sebep olacaktır.
Bence cok takmayın 15.000 km sonrası cok azdaha düser.

Valla bende geçen sene 2020 model ateca aldım. Araç gerçekten çok aşırı yakıyor. Zamanında 1.4 TSI 122 hp Octaviam vardı o motor hem çok güzel kaçıyordu hemde aşırı az yakıyordu bu araç tam tersi. Aracı yeni aldığım zaman ailemin yanına İstanbuldan Edirneye gittim açıkçası biraz da bastım 13 litreyi gördüm ama aşırı süratli kullanmıştım birde araç o zaman 1000 km geçmemişti. Yine geçen sene birçok defa İstanbul Tekirdağ arası gittim basmasamda 7 litrenin altını bir kaç defa gördüm. Şuana kadar çok denemeler yaptım şuana kadar en düşük 5.8 gördüm ondada gaza basmiyordum. Sizlere tavsiyem eğer evin tek aracı olarak ateca kullanıyorsanız bence satıp dizele geçebilirsiniz benim 2. Aracım var sadece şehir dışlarında kullanıyorum. Atecayi şehir içi kullanmak ayrı bir güç ister . Şimdi kara kara düşünüyorum yakın bir tarihte uzun yola çıkacağım kaç km/h ile hangi yoldan gitsem diye. Ama bence performansa geldiğinde kesinlikle uzmedigini söyleyebilirim. Ondan dolayı Bir yerdende olsa Bir ümidim var.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Merhabalar. Mart ayından beri makyajlı ateca sahibiyim. Öncesinde 1.4 125lik golf vardı. Golfü satarken uzun dönem ortalamam 6,8di. Ateca 5000km oldu genel ortalamam 7,4. Bunun 1500km’si uzun yol 110-120 civarı tam dolu araç. Gerisi Ankara karma; %50-60 açık yol. Golfle bunun arasında en çok göze çarpan şey şu ki; golf gaza basmayı daha çok affediyordu. Gazlaya gazlaya gezerdim 9u anca görürdüm. Atecayla ilmek ilmek ekonomi dokuyorum, bi durum oluyo 2-3 kickdown yapıyorum hop hemen 0,7-1lt onca emeğin üzerine koyuveriyor. Baktığınız zaman donanım olarak dolu bir Ateca 1500kg sınırında, yapısı gereği sürtünme katsayısı yüksek. Ben bu şartlarda çok kötü görmüyorum yakıt tüketimini. Bu kasada psa grubunun 1.6 turbo ya da tucsonlardaki 177lik benzinli motorları olsa daha çok üzülürdük diye düşünüyorum. Ateca, güç ve atiklik istediğinizde hatchback gibi davranan ve aynı segmentteki rakipleriyle kafa kafaya giden hatta zaman zaman uzayıp gidebilen bir araç. Dediğim gibi genel ortalamaya baktığımda golften 1-1,5lt fazla yakması gayet doğal.
Uzun yolda ise 110 sabitle 6,3 civarında yakıyor 3 kişiyle. Ankara-İstanbul-İzmir-Ankara rotasında otobanlarda 130, şehirlerarası yollarda 110 sabitle, 3 kişi bagaj dolu halde tüm yolculuğun ortalaması 6,6ydi

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt