Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

makine ne hale gelmiş...

Son resime yuhh diyorum, bu sağlam dediğimiz honda degilmi ???
Honda Euro Ncap testlerine göre şu an dünyanın en güvenli araçlarını üretmekte. Araçların hangi hızlarla ne şekilde kaza yaptıklarını bilmeden, tek bir resme göre araçların güvenliği hakkında nasıl sağlıklı karar verebiliyorsunuz? İnternette hurda olmuş "tank" resimleri de var. 50 tonluk zırhlı demir parçaları hurda olabiliyorsa otomobillere hiç binmeyelim o zaman.

---------- Post added at 05:29 ---------- Previous post was at 05:28 ----------

honda sağlam mı? bence değil. bu resimde ispatlıyor zaten. japonlarda sağlamlıkta subaruyu tek geçerim. kuzenim son 15 yıldır hep subaruya bindi. ufak tefek şehir içinde kazalar geçirdi farklı farklı arabalarla. hepsinde de subaruda daha az hasar olmuştu. bu arada 5-6 kez kaza ayptı ama bu kadar büyük kazalar değildi tabi.
Honda, Euro Ncap testlerine göre Japonlar arasında değil; bütün dünyada en güvenli araçtır Mehmet Abi :) Kişisel örnekler üzerinden genelleme yapmak ne kadar doğru olabilir ki..

Bence Seat Leon pek sağlam bir araç değil. 2001 Fiat Sienayla çarpıştım ve benim arabanın hali içler acısıydı ama Fiatta sadece vurduğum noktada hasar vardı.

Honda Euro Ncap testlerine göre şu an dünyanın en güvenli araçlarını üretmekte. Araçların hangi hızlarla ne şekilde kaza yaptıklarını bilmeden, tek bir resme göre araçların güvenliği hakkında nasıl sağlıklı karar verebiliyorsunuz? İnternette hurda olmuş "tank" resimleri de var. 50 tonluk zırhlı demir parçaları hurda olabiliyorsa otomobillere hiç binmeyelim o zaman.

Honda, Euro Ncap testlerine göre Japonlar arasında değil; bütün dünyada en güvenli araçtır Mehmet Abi :) Kişisel örnekler üzerinden genelleme yapmak ne kadar doğru olabilir ki..

ayberk dediğinde haklısın hıza göre hasar artıyor elbette hondanın daha hızlı çarpmış olma ihtimali var ama bak leonun çarptığı direk kırılmış sence honda bu denli hızlı ise çarptığı direğin enazından biraz eğilmesi gerekmezmiydi???

ayberk dediğinde haklısın hıza göre hasar artıyor elbette hondanın daha hızlı çarpmış olma ihtimali var ama bak leonun çarptığı direk kırılmış sence honda bu denli hızlı ise çarptığı direğin enazından biraz eğilmesi gerekmezmiydi???
Direklerde çeşit çeşit Gökhan Bey :) Bu tür resimler üzerinden tartışmak yerine belirli standartlara göre yapılan Euro Ncap testlerinden yola çıkmak en sağlıklısı olur. Fakat resimdeki Civic'in yeni Leon'dan güvensiz olduğu tabiki bir gerçek. Ama yeni Civic ve yeni Leon kıyaslamasına girersek, Civic şu an dünyanın en güvenli aracı (Euro Ncap testi yapılan güncel araçlar içerisinde).

Direklerde çeşit çeşit Gökhan Bey :) Bu tür resimler üzerinden tartışmak yerine belirli standartlara göre yapılan Euro Ncap testlerinden yola çıkmak en sağlıklısı olur. Fakat resimdeki Civic'in yeni Leon'dan güvensiz olduğu tabiki bir gerçek. Ama yeni Civic ve yeni Leon kıyaslamasına girersek, Civic şu an dünyanın en güvenli aracı (Euro Ncap testi yapılan güncel araçlar içerisinde).

sana kç kez dedik bu yalanı git hondam.com da salla diye yeter be..

yok en güvenlisi olmş bilmem neymiş. 40 yıln başı n-cap ten puan almış sakız gibi yazıp duruyorsn o öve öve bitiremediğin k.cı kesik civiclerden kaç tane var bu ülkede?

satışların %90 ı sedan olan bir markanın bu ülkede sedanı kıyaslamaya girer ki o araçta arka arkaya 2 kesz girip 4 yıldızda kalmıştır. aradaki fren ve yol tutuş gibi farklılıklara girmedim bile.

benim 2001 toledoda 4 yıldız seviyesinde ve 96- 97 de tasarlanmış 98 de pazara sunulmuş bir araç nitekim o toledo ile 120 ile kaldırıma çıkmışlığımda var yandan 80 le kamyon çarpmışlığıda hiç birisinde tek sıyrık bile almamış olmam o aracın 15 sene önceki ALMAN teknolojisi ile yeterli, güvenliğe sahip olduğunu göstermiş oldu.
buda demekki honda güvenlik konusunda en az 10 sene geride...

sana kç kez dedik bu yalanı git hondam.com da salla diye yeter be..

yok en güvenlisi olmş bilmem neymiş. 40 yıln başı n-cap ten puan almış sakız gibi yazıp duruyorsn o öve öve bitiremediğin k.cı kesik civiclerden kaç tane var bu ülkede?

satışların %90 ı sedan olan bir markanın bu ülkede sedanı kıyaslamaya girer ki o araçta arka arkaya 2 kesz girip 4 yıldızda kalmıştır. aradaki fren ve yol tutuş gibi farklılıklara girmedim bile.

benim 2001 toledoda 4 yıldız seviyesinde ve 96- 97 de tasarlanmış 98 de pazara sunulmuş bir araç nitekim o toledo ile 120 ile kaldırıma çıkmışlığımda var yandan 80 le kamyon çarpmışlığıda hiç birisinde tek sıyrık bile almamış olmam o aracın 15 sene önceki ALMAN teknolojisi ile yeterli, güvenliğe sahip olduğunu göstermiş oldu.
buda demekki honda güvenlik konusunda en az 10 sene geride...
Bilimsel birşeye yalan demeniz kendi bilgi seviyenizi gösteriyor. Yalan olduğunu gösterirsiniz bende yazmam. Nereye yorum yazacağımı da sizden öğrenecek değilim. Bunu söylemek sizin haddinize de düşmez. Bir fikriniz varsa tekil kişi kullanarak kendi ağzınızdan yazın. Başkaları da sizin gibi düşünüyormuş gibi aynı şeyleri söylüyormuş gibi "dedik" vs. gibi çekimlemeler kullanmayın. Siz bir grubun başı değilsiniz ki başkalarının adına konuşasınız.
Seat Toldeo model aracın Euro Ncap sonucu yok. Kafanıza göre yıldız verip insanları yanlış bilgilendirmeyin. Birşeyi önce araştırın sonra doğrusunu yazın. Kendi standartlarınıza göre 4 yıldız vermiş olmanız kimseye kabul edilebilirlik ölçütü yaratmaz (1997 Passat 3 yıldıza sahip. Ve aynı platforma sahip Seat VW araçlarının, Seat markası adında üretilince daha düşük yıldızlara sahip olabileceğinin örnekleri var.). Benim bi akrabamda Şahin'le 200'le viraja girdi uçurumdan yuvarlandı sadece kolu kırıldı. Şahin Euro Ncap'ten 10 yıldız alsın o zaman. 87 model Golf GTI'la takla atmadık, fakat tarlaya girmemiz sonucu tavanı eğildi. Ne kadar güvenli araçlar değil mi?
Güvenli araçlar hakkında birşeyler öğrenmek istiyorsanız, eski amerikan araçlarını araştırın. Bindiğiniz/bindiğimiz tenekelerle aralarındaki farkı görün.
http://www.seattr.com/showthread.php?p=222#post222
Linkteki konu gözünüzden kaçmış sanırım. 10, 13, 17 ve 29 numaralı kuralları tekrar gözden geçiriniz.

euro n cap testlerine göre dünyanın en güvenli japonu diyim toyotadır :) bundaki en önemli etkenlerden biri de diz hava yastığıdır.
evet dediğiniz gibi honda güvenlidir.fakat;
honda ile kaza yapmak diğer marka araçlardan daha kolaydır.sebebine gelirsek.yol tutuş son derece zayıf.genelde önden kayma eğilimi vardır.frenleri genel olarak iyi denemez.abs erken devreye girdiğinden çok ta verimli bir durma mesafesi sağlayamıyor.demem odur ki;
honda ile böyle bir kaza(60 ile düz duvara yada bir yere çarpma gibi) pek mümkün değildir.o sebeple kaza yapsam bile bir honda ile yapmak istemem.
bunları derken "hondacı" kimliğimle söylüyorum :)

hondanın ne kadar güvenli olduğunuda vereceğim 2 linkten anlayabilirsiniz.ikiside euro n cap testidir...

mercedes e serisi
http://www.youtube.com/watch?v=Vp2N0gce0-k

honda civic ep
http://www.youtube.com/watch?v=cMnk2jNPYR0

ama yine tekrarlıyorum.honda ile böyle ideal şartlarda bir kaza pek mümkün ve gerçekçi gözükmüyor :)

dediğin doğru olabilir ayberk. ben sadece gördüğümü anlattım. belgeler ne diyorsa o doğrudur elbette.

boşuna kelime oyunu yapmayı bırak yalanlarını git hondam.com da yaz.

bu aradad toledo passatn değil golfün alt yapısını kullanıyor demekki bilmiyorsun toledoya binmişliğin bile yok anlamına gelir benim gözümde. nitekim golf IV 4 yıldıza sahip bir araç dingil mesafesinden şasesine kadar golf iç mekanda bire bir a3 olan bir aracın sonucu da 4 yıldız olarak sayılabilir. ve bu yüzden de bir hondanın o seviyeye gelmesi demekki 10 sene alıyor.

gerisine ne dersen de senin saçma sapan kelime oyunlarından ötesi olmayacaktır.

Geri
Üst Alt