Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lpg çok yakıyor

Asder

Kayıtlı Üye
Merhaba, Arkadaşlar Seat ibiza 2007 tam otomatik 4 ileri vites lpgli aracım 35 litre gazla 220-230 litre gaz yakıyor bu normal mi bu aracı kullananlar ve bilgisi olanların desteğini rica ediyorum ilaveten aracım geç marş alıyor hatta bazen hiç almıyor kontağı kapatıp açtığımda tek seferde alıyor bu çok yakmasına etki eder mi ve bu sorun regülatörden mi Kaynaklı regülatördense değiştirsek ne kadar maliyet çıkar yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Merhaba, vermiş olduğunuz verilerin şehiriçi olduğunu varsayıyorum. Aracınızın fabrika verisi şehir içi benzinde 10.5 lt/100 km, reelde yine benzinde en az 12 lt yakacaktır. Lpg'de %20 fazla yakacaktır. O da 14/15 lt eder. Yani verileriniz anormal değil. Havalar ısınınca biraz daha düşebilir. 4 ileri olduğu için biraz yüksek tüketime sahip maalesef. Diğer konuda pek bilgim yok.

Verdiğin verilere göre bir miktar fazla ama uçurum da yok arada...
Bakım zamanı da gelmişse araba biraz daha çok yakmaya başlar.
Soğuk havaların da yakıt artışına bir miktar negatif etkisi oluyor.
Bujileri de çıkarıp kurum yapmışsa temizlemek hatta değiştirmek faydalı olabilir.
Buji tam ısınmıyorsa marş almaz veya daha zor alır.
İlk marşta kurum yapmış buji tam ısınmamış oluyor ve ikinci de ilk marşın da etkisiyle tam ısınıyor ve ateşleme yapıyor da olabilir.
Fikir vermesi açısından muadil araçların sarfiyatlarına da bakabilirsin.

2004 seat ibiza otomatik ile ben 35 litre lpg doldurup 270 km yol yapıyorum. Geçen ay regulatör değişti. O dediğin sorunda regülatörden yüksek ihtimalle. Atiker ise 250 tl regulatör değişimi. Tabi bu değişebilir.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2004 seat ibiza otomatik ile ben 35 litre lpg doldurup 270 km yol yapıyorum. Geçen ay regulatör değişti. O dediğin sorunda regülatörden yüksek ihtimalle. Atiker ise 250 tl regulatör değişimi. Tabi bu değişebilir.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Regülatör değişince mi 270 yapmaya başladınız 35 litreyle ? Ayrıca benim araba 4 ileri sizin ki kaç vites?

Donanımdaki kusurlar halledildikten sonra sürüş halinde tüm viteslerde 2500-3000 devir arasında map noktalarını oluşturması için lpg ayar yapılacak.

Geri
Üst Alt