Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Limitör

koray.cano

Kayıtlı Üye
Arkadaslar 2004 kasa ibizalarda arabaya kesiciye girmiyor sizce neden beyinli oldugundan mi ? Acik hava filtresi var 7000 devirde kesiciye giriyor ama hic ses yok :( limitörde hin hin hin hin yapmasi gerekirken ses kesiliyor .. Merak ettigumden soruyorum diger ibizalardada yapiyor mu bunu ? Yoksa benim arabam mi sorunlu ? Tesekürler..

Nasıl ses çıkıyor hiç mi ses çıkmıyor? yada önceden daha farklıydı şimdi değişti mi? Hani zaten şöyle birşey var; Seat'ın gördüğüm bütün serisinde araba kesiciye girdiğinde çok seri bir şekilde ses çıkmıyor.Hyundai,Honda,106 GTI bunların kesicisi çok seri Seat'a göre.

ilginçtir ben de arabamdan 2-3 defa sadece devir kesici sesi duydum..
devir dizel motor gibi bloke oluyo o kadar nedendir bilmiyorum..

Arkadaslar 2004 kasa ibizalarda arabaya kesiciye girmiyor sizce neden beyinli oldugundan mi ? Acik hava filtresi var 7000 devirde kesiciye giriyor ama hic ses yok :( limitörde hin hin hin hin yapmasi gerekirken ses kesiliyor .. Merak ettigumden soruyorum diger ibizalardada yapiyor mu bunu ? Yoksa benim arabam mi sorunlu ? Tesekürler..

Alman arabalarında japonlardakı gıbı kesıcı mantıgı yok,araba kesıcıye gırdıgınde benzını kestıgı ıcın yıgılma yapıyor o an,sessız sedasız kasılıp kalıyor:) Bu arada motor nedır nasıl 7k cevıryo onu anlamadım :)

ya çok güzel sesi alıyorum tam kesiciye giricek 7000 devire kadar geliyorum sonra araba kesiciye girince araba öne atıyor kasılıp kalıyor seside kesiliyor ya. palioda bile kesici oluyor bizim arabalarda yok bu çok kötü moralimi bozdu.. kat iptali yapıncada olmaz o zaman kesici :S

ya çok güzel sesi alıyorum tam kesiciye giricek 7000 devire kadar geliyorum sonra araba kesiciye girince araba öne atıyor kasılıp kalıyor seside kesiliyor ya. palioda bile kesici oluyor bizim arabalarda yok bu çok kötü moralimi bozdu.. kat iptali yapıncada olmaz o zaman kesici :S
ne yazıkkı olmıcak koray,bu arada motorun nedır 7k cevıryo ?

bana 6bin devirde 1. ve 2.viteste olmuştu diye hatrlıyorum.

1.6 Leonlarda devir kesici 6500rpmde. Yalnız araç boştayken maximum 6000rpme çıkıyor.

kesiciye girse yine giriyorda noluyor ses yok ben bosuna mı açık hava filtresi taktım yahu :(

Geri
Üst Alt