Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon TSI Rölantide Ses

yakıt filtresi tıkanmış gibi olduğundan vs. mi değiştirdiler yani. ??

ses sağ arkadan geliyo demiştiniz yakıt filtresi solda değil mi.. :)
yine söylüyorum bence ses normal..

arabayı kaldırdılar ben de baktım yakıt filtresi sağ arkada. Nasıl sesin yakıt filtresinden geldiğini teşhis etti usta bilmiyorum ama sonuçta yanlış teşhis. Zaten artık ses normalse de aldırmıcam normal değilse de. Paranoyak olcam bu araba yüzünden. stop edene kadar devam :) artık felsefe bu.

ilk mesajınızı bi daha okudum normal paranoyak olmaya gerek yok.. :D :D

Arkadaslar ayni ses benim arabaninda sag arkasindan geliyor.Bu arada devir 600 de biraz gaz verip 700 e cikinca bu ses geciyor.benim rolanti hep 600 de sizce normalmidir.

normal.. :)
zaten normal olmasa en az bi tane arıza lambası yanar ya da en kötü araç titrer rolantide..

Bende 1.2 Tsi dsg ibiza var. Benzer bir ses bende de var. Araç daha 400km de. Arka gibi gelmedi bana ama motor,kaput sağ tarafından hafif bir hırıltı gibi geliyor ses. Ben normaldir diye düşünüyorum fakat yine de aklima kurt düştü servise sormalimiyim dusunuyordum. Demek genel kanı normal olduğu yönünde :)

Bende 1.2 Tsi dsg ibiza var. Benzer bir ses bende de var. Araç daha 400km de. Arka gibi gelmedi bana ama motor,kaput sağ tarafından hafif bir hırıltı gibi geliyor ses. Ben normaldir diye düşünüyorum fakat yine de aklima kurt düştü servise sormalimiyim dusunuyordum. Demek genel kanı normal olduğu yönünde :)

aynı ses bende de geliyordu aynı yerden ama sorunum şuydu ki araç soğukken ses geliyordu, servise gidene kadara araç ısınıyor ses de kesiliyordu.
bende servise akşam bıraktım, sabah marşa basın duyarsınız dedim.. Garantiden yakıt filtremi değiştirmişler şimdi hiçbir ses yok..

Bir süredir araç rölantide çalışırken böyle eksozdan mı geliyor tam anlayamadım ama tır tır tır(traktör gibi) bir ses geliyor.Tabi normal egzoz sesi değil :). Ses yüksek değil çok dikkat edince anlaşılıyor. Bir de bana sanki sağ arka taraftan geliyor hissi uyandıryor. Çok az bir gaz verince ses kesiliyor hemen. Hafta sonu servise gideceğim. Sizce sorun ne olablir?

FSI'ın enjektör sesleri yapar böyle ses sanki tüplü gibi. Bizim TSI'lar aslında TFSI.

Mert ben motor soğuk,sıcak ayrımı yapmadan o sesi aliyorum :) Yada hep soguk kullanıyorum.
Zaten en ufak bir müzik sesi, yol sesi , gazlama gibi durumlarda ses örtbas oluyor. Çok km yapmiyorum servis zamanına biraksam 1 sene geçer :)

Geri
Üst Alt