Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon Tdi Dsg yakıt sorunsalı ?

kocaeli tokat arası 760 km yaptım 110-140 km hız aralıklarında kullandım, ortalama 5.7 lt yaktı. normal verilere ulaşmak için 100km hızı geçmemek gerekiyor herhalde :confused:

hızınıza göre ortalamanız normal..140km deki hava sürtünmesi arttığı için fazla yakmaya başlıyor..dediğim gibi en uygun hız-devir 110km/h - 2000rpm

aracınız 2 aylık olabilir fakat siz aracı alırken güncelleyip vermiyorlar..dışardan nasıl geliyorsa öyle veriyorlar daha sonra siz gidip güncelleme var mı diye kontrol ettiriyorsunuz :)
37fbli (erhan) arkadaşımda 3-4 ay önce aldı ve güncelleme yaptırdığını ve bariz bi şekilde ortalamasının değiştiğini söyledi..bir uğrayıp sorun derim

aynn ben güncelleme yaptırdım eryada bnm versiyonun baya üstü çıkmış aracın gaz tepkimesi bile değişiyor :D yakıtı azalıor bnm aracım 6300km oldu 6000 km yide ş.içi kullandım hiç ş.dışı yapmadım geçen maşukiyeye gittiğimizde gidiş 120 140 gibi ara hızlanmalar felan dönüştü fll bastım 800kmyaptım 1 depo ile gidiş dönüş 200km civarı olsa 600 km yide ş.içiyaptım

güncelleme sonrası vites geçişleri daha hissedilir oluyormuş sendede oldu mu bu Erhan? golf kullananlar sitelerinde bahsediyorlardı.

yoo eskisiyle aynı güncelleme sonrası bazı şeyler pisikolojik oluo :D

bugun servise gittim ama sistem yoktu :D yarına kaldı güncelleme

dün ilk depomu bitirdim. net 850km. net 51lt yakıt. ortalamam 6.0lt/100km. mesafenin 200km kadarı şehir içi yoğun trafik. geri kalanı şehirler arası. ortalama hız 120km. ancak eşim daha fazla kullandı. dolayısı ile onda ortalama biraz artıyor. eski aracı gibi kullanıyor. ayrıca otomatik klima tüketimde belirgin bir artışa neden oluyor. zamanla alışacağını düşünüyorum. eski aracın skoda fabia combi 1.4tdi 80ps idi. onun ortalaması 5,6 lt idi umarım o değeri aratmaz.

tdi dsg kullanıcısı olarak henüz 2700 km de olan araç ort. 11-12 km lerde görüyor kendini ,
öyle 5-6 yazıyor ama öyle yakmıyor bence çnkü 55 lt yi 700-750 kmde yiyor bitiyor

Geri
Üst Alt