Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon Tdi Dsg yakıt sorunsalı ?

Arkadaşlar, benim aracımda DSG şanzumanlı ve Bakıyorum aşağı yukarıhepimizin araçları aynı değerleri veriyor. Özellikle kış şartlarında bence çokta yüksek sayılmamalı diye düşünüyorum. Biraz bekleyelim sıcak havalarıda görelim. Ama benim bundan önceki aracım bunun tam iki katını yakıyordu, o yüzden ben her türlü iklim şartlarında memnunum aracımın yakıtından. Bu arada bundan önceki aracım; 2008 model Honda CIVIC Elegance 1.6 Otomatik'ti...

Arkadaşlar benim aracım 6200 km de ve şehiriçi kullanıyorum mesafe 5-10km dur kalkı bol şu ana kadar gördüğüm em iyi değer 7-7.9 uzunyolda deneme yaptım 140km sabithız aynı değerler aracım dsg 1.6 tdıcr yani şu 4 leri 5 leri hala göremedim bendemi sorun arabadamı anlıyamıyorum. bir önceki arabam 1.4 ibiza tdı idi 5 yıl kullandım aynı yol ve güzergah değerlerim 5-6 arası idi şimdi bu dsg 16 tdı cr çokmu yakıkyor yoksa bu iki araç arasındaki değer farkı neden kaynaklanıyor? Bu değerlerde düşme olacakmı?

Merhaba Arkadaşlar,

Bence 1,6 tdi manuel vites var aracı daha alalı bir hafta oldu fakat birşey dikkatimi çekti. Gösterge panelinde devire göre gitmeniz gereken vites yazıyor, 2bin devirin altında bile bir üst vitese geçmeniz gerekir diyor zannedersem bu araçlar düşük devirde gitmeye ayarlı :)

okudugum zaman iyiki dsg almamışım diyorum ne çok yakıyormuş :)
benim aracımda 5000km oldu şuanda ortalama 5.6 yakıyor şehir içinde
bazen normal bazende agrasif kullanıyorum
gecen gün kocaeliye gittim 110 sabitledim ortalamam 3.3 oldu yakıttan inanılmaz memnunum
benım tek sıkıntım araçtan gelen gıcırtılar kapılardaki ama anladımki bu sorun kronik hemen hemen her leonda varmış

ilk 15000km bakımını yaptırana kadar yakıt tuketiminiz oldukça yuksek değerleri görmeniz normal. bende altea XL 1.6tdı ile yazın şehir içinde 9 litre yakıt gördugumu biliyorum. ama bakım yapıldıktan sonra gözle görulur bir duşuş olacaktır. ilk bakımında yakıt değerleriniz 6.5 litreye kadar geriliyecek 2. bakım yani 30000kmden sonrada yakıtnız 5 litreye kadar geriliyecek. benim kendi aracım şu anda 37000km oldu ve yakıtım şehir içinde sıkışık trafikte 6 litre otoyolda hız sabitleyici ile 110kmyi aşmadığım surece 4 litreye kadar duştuğunu gördum.

en basitinden bir örnek kurtköyden çıkıp 2. köpru yolundan hız sabitleyici ile 110km sabit hızla ataturk havalimanına gidiş dönuş toplam 120 kilometre yol yaptım ve 6 litre harcadı araba. 100 km ortalaması ise 5 litreydi.

ilk 15000km bakımını yaptırana kadar yakıt tuketiminiz oldukça yuksek değerleri görmeniz normal. bende altea XL 1.6tdı ile yazın şehir içinde 9 litre yakıt gördugumu biliyorum. ama bakım yapıldıktan sonra gözle görulur bir duşuş olacaktır. ilk bakımında yakıt değerleriniz 6.5 litreye kadar geriliyecek 2. bakım yani 30000kmden sonrada yakıtnız 5 litreye kadar geriliyecek. benim kendi aracım şu anda 37000km oldu ve yakıtım şehir içinde sıkışık trafikte 6 litre otoyolda hız sabitleyici ile 110kmyi aşmadığım surece 4 litreye kadar duştuğunu gördum.

en basitinden bir örnek kurtköyden çıkıp 2. köpru yolundan hız sabitleyici ile 110km sabit hızla ataturk havalimanına gidiş dönuş toplam 120 kilometre yol yaptım ve 6 litre harcadı araba. 100 km ortalaması ise 5 litreydi.

ilk 15 bin bakım demişsiniz ama 10 bin km de birdir seatın yeni 1.6 dizel motorun bakımı

1. dsg şanzıman aracı ekonomik hızı 2k devir - 110km/h dir..
2. birçok ekonomi denemem oldu yeri geldi 3.9 gördüm yeri geldi aracımda 5 kişi + bagaj + klima gittim 6.0 ortalama gördüm
3. frene basmak her zaman fazla yakıt demektir bunu unutmamak lazım fren yerine erken gazdan ayak çekme taktiğini uygulayın farkı göreceksiniz..
4. yol bilgisayarına aldanmamak lazım ..sonuçta kalkışta direk kayıtlara 49.99 lt yazıyor..onun yerine depoyu fulleyin 100km gidin tekrar fulleyin kaç LT yaktığınızı öyle anlarsınız..

1. dsg şanzıman aracı ekonomik hızı 2k devir - 110km/h dir..
2. birçok ekonomi denemem oldu yeri geldi 3.9 gördüm yeri geldi aracımda 5 kişi + bagaj + klima gittim 6.0 ortalama gördüm
3. frene basmak her zaman fazla yakıt demektir bunu unutmamak lazım fren yerine erken gazdan ayak çekme taktiğini uygulayın farkı göreceksiniz..
4. yol bilgisayarına aldanmamak lazım ..sonuçta kalkışta direk kayıtlara 49.99 lt yazıyor..onun yerine depoyu fulleyin 100km gidin tekrar fulleyin kaç LT yaktığınızı öyle anlarsınız..

çok doğru bir yaklaşım murat. bilhassa 3. maddede yazdığın konuya katılıyorum. gereksiz basılan her gaz sizin canınızı tehlikeye sokar sonucunda yapılan fren ise sizin cebinize zarar verir. temkinli ve takip mesafesine dikkat ederek kullanmak her zaman için kendi leyhimize olacaktır.

Geri
Üst Alt