Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon Tdi Dsg yakıt sorunsalı ?

Arkadaşlar merhaba aramızda tdi dsg kullanıp yakıt tüketimini 6 lt lerin altına düşüren var mı?
ya d 15 bin bakımını geçmiş olup ciddi bir yakıt düşüşü gören ??

Benim aracım da 14 bin km'de,defalarca ölçtüm 7.5 lt altına inmedi.Doğuş oto'ya sordum normal diyor.Şehir içi km'de 25 kuruş yakıyor.

arkadaşlar mozotunuzu birde opet ten alarak araçlarınızı deniyin + güncelleme şart ben en son süründen sonra ilk defa 6.1lt ler gördüm 2. kayıtta şuan ilk çeyrek bitti 290km yol gitmişim 520km daha gider yazıor :D

not: dsg yi mümkün olduğunca manuelde kullanmayı deneyin farkı göreceksiniz

Annemde 2001 215.000km de mk 1.9TDI (110) Leon var. Şehiriçi 800km den fazla yapıyor. Hayret valla siz 10 yıl sonraki teknolojide, yepyeni araçlarınızla anca aynısını beceriyorsunuz :D:D

ben bu yeni dizel leonları anlamadım bi türlü, lt bazında benzinliden farkı kalmamış yahu, ben otobana çıkıp CC ile 100 civarı izmite geldiğimde 5,6lt ortalama ile yolu bitiriyorum 130 civarı gelsem de ortalama yine 6 - 7 lt arası bişey oluyor tüketim. Dizel araba normal kullanımda 5lt altına inmedikten sonra hiç bir esprisi kalmıyor.

Arkadaşlar marşa basıp en az 8-10 km.gitmezseniz çok yakıyor.3-5 km.git stop et.Bu olay tam dizel yakıt düşmanı.Focusda aynen 250 yakıyor kmye.Fakat her çalıştırdığında daha uzun giderseniz şehiriçi şu anki fiatlarla 0.20 tl yakıyor kmye.Denenmiştir.:) Şehirler arasını yazmaya bile gerek yok bir depo 50 litre 1000km. 100-120 km hızlarda.:)

aynen dızelın dusmanı kısa yol yapmak her gun 10 15 km ısıne gıdıp gelen adama benzınlı 1,4vs daha mantıklı ben ıkı sene once fıestayla sımdının 120 tl sıne dolan depomla 90-- 120 km sabıt hız la canakkaleye gıttım geldım arada bıde şarkoy e ugradım 30 km cıvarı ıstanbula geldıgımde 100 km falan gosterıyordu ıstanbulda bu rakamları yapmam mumkun degıl

gelelım jetta ya 1,6 tdı yol bılgısayarı yok ancak 5,1 cıvarlarında ortalama tasıt tanıma dan takıp edıyorum her sabah etıler gebze gıdıp gelıyor

arakdaşlar bende kasım ayında aldım aracımı leon tdı dsg henüz rodajını doldurmadı 4,150 km de şuanda. arkadaşlarımında dediği gibi kısa mesafe kullanırsanız inanılmaz rakamlar çıkarıyor yol bilgisayarı. fakat ben idealtepede oturuyorum hafta sonları ailemi ziyarete gebzeye gidiyorum e-5 üzerinden hafif trafikli olduğu saatlerde yol bilgisayarının gösterdiği rakam 5,8 lt ile 6 lt arası değişiyor. otobandan gidersem tüketimim 4,5 lt kadar düşüyor. bu arada araçlarınızın yol bilgisayarlarınıza güvenin aldığımdan beri aracımın deposunu petrol ofisinden fulllüyorum ve her fullememde manuel ellede hesaplıyorum ortalama yakıt durumunu küsüratına kadar yol bilgisayarı ile aynı rakamlar çıkıyor.

konuşulan rakamlar oldukça fazla ama bunun sebebi motorun fazla yakıt sarfiyatından ziyade dsg şanzuman olması gibi geliyor.

Geri
Üst Alt