Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon, Türkiye' de En Çok Satanlar Listesinde!

BlaCKaDDeR

Kayıtlı Üye
Katılım
20 Mar 2017
Mesajlar
879
Puanları
93
İspanyol markanın kompakt sınıf otomobili olan Leon, 2012 yılında pazara sunulan 3. jenerasyonun bir milyon adetlik satış adedine ulaşmasını kutluyor. Leon'u en çok tercih eden ülkeler arasında ise Türkiye'de 49 bin 223 adetlik satışla 4. sırada bulunuyor.Seat Leon'un üçüncü nesli 1 milyon adetlik satış başarısı yakaladı. Seat'ın en çok satan modeli olan otomobil 2012 yılında Paris Motor Show'da tanıtılmış ve kısa bir süre sonra tamamen yenilenmiş tasarımıyla pazara giriş yapmıştı. Tasarım ve işlevselliğe dayanan “Leon formülü” sayesinde, otomobil, önceki 30 yıl boyunca Ibiza'nın hakimiyetinde olan Seat'ın ürün gamında en çok satılan model olma unvanını kazandı.

2012 yılından bu yana satışı gerçekleşen üçüncü nesil Leon'un en çok tercih edildiği pazarlar; 237 bin 558 adet satışla Almanya, 206 bin 785 adet satışla İspanya, 131 bin 062 adet satışla İngiltere ve 49 bin 223 adet satışla Türkiye oldu.Martorell'de üretilen Leon modelleri, Volkswagen Group'un modüler MQB platformunda inşa ediliyor. 800 milyon Euro'luk bir yatırım planıyla geliştirilen platform, teknoloji açısından benzeri görülmemiş bir adımdı. Leon ile birlikte, üretim kalitesi artırıldı, bunun yanı sıra bin 600 kişiye doğrudan, yan sanayi de ise 6 binden fazla kişiye istihdam sağlandı.

Seat Başkanı Luca de Meo, Leon'un satış başarısı ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Leon, beş kıtada Seat müşterileri tarafından en çok tanınan ve beğenilen otomobil. Leon, şirketin dönüşümünün arkasında yatan en önemli itici güçlerden biri oldu. Leon modelimiz, Seat'ın 2018 yılında gerçekleştirdiği 517 bin 600 adetlik rekor satış rakamına da büyük katkı sağladı.”

Alıntı: Sözcü
 

memet_one

Administrator
Katılım
9 May 2013
Mesajlar
13,666
Puanları
114
Fiyat performans olarak en tatmin edici araç birde araç kiralama şirketlerine yapılan fiyat avantajları da etkili olmuştur


SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
 
Üst Alt