Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon süspansiyon

serkancbc

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadarşlar, aracı kullanırken en çok canımı sıkan konu 4 kişi ile bir tümsekten gecerken altının değmesi. biryerden wv grubunun süspansiyonu yumuşak tuttuğu için fazla yükte çökme oluyormuş. sizce ne yapılmalı? yayları orjinal olmayan yayalar ile mi değiştirmeli?

tümseklerden çapraz geçmek :) 3lük yay taktım ben esneme azaldı fakat 3 cm yere yakın olduğu için sürtme yine oluşuyor. yavaş ve dikkatli kullanmak zorundasınız 4 kişi varken

Merhaba arkadarşlar, aracı kullanırken en çok canımı sıkan konu 4 kişi ile bir tümsekten gecerken altının değmesi. biryerden wv grubunun süspansiyonu yumuşak tuttuğu için fazla yükte çökme oluyormuş. sizce ne yapılmalı? yayları orjinal olmayan yayalar ile mi değiştirmeli?

aracınızda yay varmı bilmiyorum ama eğer var ise bu ve buna benzer zorluklarla karşılaşmanız muhtemel. ayrıca tuhaf tuhaf seslerde kaçınılmaz olur yay var ise şayet.

ben 5 cm'lik taktırdım aynı dert bende vardı çıkarttım 3.5 taktırdım rahat ettim :)

Yanlız vwnin süspansiyonlarının yumuşaklığını bilmem de leonun süspansiyonları rakiplerine göre oldukça serttir. Yay olmadan sürtmesine şaşırdım ben 5 kişide bindim araca hiç böyle bir problemle karşılaşmamıştım.

sürtmesi normal değil. :) mk1 leon lar sürter ancak mk2 ler ciddi derecede bu konuda problemsizdir eğerki yaylar orjinal ise.

Orjinal yaylarla nasıl sürtüyor bu araç hayret :confused:

Orj yaylarla sürtüyorsa 4 kişinin kilolarını sormak gerekiyor sanırım :) Ben 5 kişi tatile giderken ağzına kadar dolu bagajla bile bir yere sürttüğümü hatırlamıyorum.

nası bi 4 kişi ve nası bi tümsek.. :)
bunun çözümü Türkçe'sini bilmiyorum ama daha yüksek "spring rate"li yaylar..

Geri
Üst Alt