Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon mu Scirocco mu arkadaşlar çok tereddütteyim yardım ?.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Scirocco tek kapı bu arabayı kullanıcak kişi + 1 olmalı daha fazlası olmaz yani aile arabası değil bu 1............

Eğer ailecek binicekseniz bütçede sıkıntı yoksa makyajsız leon cupra derim baba binsin bide gazlasın şöyle bakalım ne diyecek..?

knk punto ile leon zaten kıyaslanmazzz... :D rocco ile leon arasında nekadar fark varsa leon ile punto arasındada okadar fark var bnce hksızmıyım

Aynen kanka, scirocco varken kimsenin gidip leon tercih edeceğini düşünmüyorum :) Eğer aynı olsa zaten biri 40 milyardan diğeri 60 milyardann başlamazdı. Ne bizim araçlar önünde S olduğu için ucuz. Ne sciroccolar önünde VW olduğu için pahalı. Tip, malzeme kalitesi ve o sınıf coupe araçların fiyatlandırması etken :) Ama şunu da söyleyeyim, bi-xenon farsız scirocco, scirocco değildir :) ya aracı 2-3 ay bekleyin bi-xenonlu alın, yada alıp çıkar çıkmaz gidin ender'e bi-xenon taktırın. Çok tipsiz ya halojen farla :)

Edit : Erhanım punto sınıftan dolayı aşşada kalıyor, o sınıf bir araç hot-hatch olmadığı sürece 120-140'tan sonra yolda gezinmeye başlar. Bir kere ordan kaybediyor :) İçeriye çok sportif bir ses gelir. Ama o ses yalıtımının kötülüğündendir :) Sağ sol titrer ses gelir. Leon'daki sesler hiçbirşeymiş dersiniz.

Arkadaşıma araba alıcaktık araştırıyorduk, bütün markalara girdim çıktım hepsine baktım. Fiyat/performans bakımından en uygun araç leon. Diğerleri ya ucuz kötü, yada pahalı.

yanlız arkadaş konuyu açtı yazdı gitti biz halen daha burda kendi kendimize konuşuyoruz. neyse ney bırakın boşverin ya. belliki hayatı boyunca leonun kapısından geçmemiş bir adam. aç tavuk darı ambarı misali. sirocco almaya parası yeten adam sizce golf gti alamazmı. sirocco ile leon arasında bir dünya model var iken neden bu iki model adam salladı gitti bizhalen daha kendi kendimize konuyu yorumluyoruz baksanıza adamın konusu umrunda bile değil:D

yanlız arkadaş konuyu açtı yazdı gitti biz halen daha burda kendi kendimize konuşuyoruz. neyse ney bırakın boşverin ya. belliki hayatı boyunca leonun kapısından geçmemiş bir adam. aç tavuk darı ambarı misali. sirocco almaya parası yeten adam sizce golf gti alamazmı. sirocco ile leon arasında bir dünya model var iken neden bu iki model adam salladı gitti bizhalen daha kendi kendimize konuyu yorumluyoruz baksanıza adamın konusu umrunda bile değil:D

:D

Şemun, TT ve Rocco kıyaslamasında, Rocco çok ezik kalır sanki ya. RCZ'yle kıyaslanabilir, Ama TT karşısında çok ezilir diye düşünüyorum :) Bilmem yanlış mıyım.
Leon için söylemek gerekirse, fiyat/performans bakımından düşünülecek en mantıklı araç. Premium sınıf araçlara binince karşında deri kaplama bir konsol geliyor. Sen 40 milyarlık bir araçtan böyle birşey bekliyorsan zaten bu başlangıçta mantık hatası :) Yol sesini içeriye, vw'den daha fazla alır. İç malzeme kötü diyorsunuz, golf6'ya da bindim fark var ama ahım şahım bir fark yok. Aradaki 15 milyar farka bakınca bırakında olsun o kadar diyorum. Zaten beklediğiniz şeyler olsa leonda diğer araçların fiyatına yükselirdi.
Leon'u, puntoyla kıyaslama durumu olmuş, punto kullandıysanız bu kıyaslamanın gereksiz olduğunu anlarsınız zaten. 32,699 punto 1.4 105 multiair dynamic'e vereceğime 5 milyar daha veririm 1.2 tsi leon alırım. Bu forumda Leon punto kıyaslamasının sonucunda kararsız kalan yada punto alınır diyen olur mu merak ettim. Sonuçta kıyaslama sonucu kestirelemeyen eşya, mal vb. şeyler için yapılır. Sonucu belli olanları kıyaslamak gereksizdir.!

+ 10
ve şunuda Ekliyeyim kim LEON'unu satarsa ve değiştirirse, emin olun yeni aldığı arabasında Leondan bi şeyler arıyacaktır (3-4 arkadaşım dan dinledim bu muhabbeti) farkındamısınız bilmem ama zaten bu arabalar efsane olma yolunda ilerliyor baksanıza LEON vs ROCCO oda güzel :D

Her ikiside farklı özellikte araç arasında bir bağ göremiyorum aile olarak bakarsanız leon almanız çok makul:)

xx

;) ne rakamı ne de segmenti benzeşiyor

Bu tercihler bence maddiyat+ kullanım sekli+ beklentiler olarak secilmeli
Rocco benzinli ve rocco nun alınabileceği değerlerde dizel araçta tercih edilebilir donanımdan beklentiniz nedir rocco iyi sık tasarım olabilir ancak 2 kapılı araba ile kısa sürelerde olsa kullanmıslığımız oldu aileye olmuyor kardesim :) Bence bütçeyi zorlayıp rocco almaktansa leon alınır ki yabana atılacak bir araç değil artık donanım ve motor gercekten güzel oldu eski kasalarıda harika idi cupra R lar demek istediğim beklentinize göre tercih yapmalısınız :) Şimdiden hayırlı olsun Seat'ı kullanmadan babanız bence yorum yapmasın diyorum bir test edilmeli ki seat olucaktır tercih o saatten sonra :)

:) demek istediğim anlaşılmadı..scirocco ile leon u karşılaştırıp leon daha iyi (cupra hariç) demek normalse,puntoyla da karşılaştırmak normaldir..punto ile leon un aynı klasmanda bile olmadığı aşikar zaten..
donanım vs bilmiyorum ama performans olarak bravo 1.4 leon tsı dan daha iyi

:)burda kimse leon roccodan iyi demedi ki
sadece leon daha kullanışlı demek istedi
bu arada ben bravo nun leon dan iyi olduğunu düşünmüyorum kaldıkı sende düşünmuyosun ki sende bir leon sahibisin :)

ailecek binecekseniz scirocco size gitmez. malum 4 tane koltuk var yolcu hariç 3 kişi anca binebiliyor..
2. bi arabanız yok ise aile için alınacak araba değil bende leon diye cevaplıyorum sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt