Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon mk3 Spacer(Flanş) mevzuatı

emredurmaz

Kayıtlı Üye
Selamlar arkadaslar,
2014 tdi aracima spacer taktircam ama alacagim yer konusunda emin olamiyorum. Bizim forum dahil bir kac yerde 5 sene onceki yazismalari falan gordum Şemsi diye bi ustanin iyi oldugundan bahsedilmis SM Spacer markasini üretiyormus. Bugun gorustum kendisiyle haftaya uretim yapicagini soyledi ve ön 12mm, arka 15mm bijonlariyla beraber toplam 700₺ fiyat verdi (fiyat sonmuş)
AKS Spacer diye bir firma da (gelisi guzel buldum arastirma sonucu degil) 500₺ toplam fiyat verdi
FGSpacer firmasi 1000₺ toplam fiyat verdi

Şemsi tavsiye ediliyor diye ondan almayi dusunuyorum ama fikri,bilgisi ve önerisi olan var mi hepsi alüminyum ürün hangisinden alacagimiz farkeder mi acaba?

Stgx markası var ona da bak derim ben kullanıyorum sıkıntı yaşamadım rengi de siyah geliyor bijonlarla beraber

Gayet güzel gorunuyor,powershop markasi satiyormus zaten. Yalniz urunle ilgili yorumlarda bir cok kisi tarafindan ozellikle arkadaki urunde çatlama oldugu bilgisi paylasilmis

Selamlar arkadaslar,
2014 tdi aracima spacer taktircam ama alacagim yer konusunda emin olamiyorum. Bizim forum dahil bir kac yerde 5 sene onceki yazismalari falan gordum Şemsi diye bi ustanin iyi oldugundan bahsedilmis SM Spacer markasini üretiyormus. Bugun gorustum kendisiyle haftaya uretim yapicagini soyledi ve ön 12mm, arka 15mm bijonlariyla beraber toplam 700₺ fiyat verdi (fiyat sonmuş)
AKS Spacer diye bir firma da (gelisi guzel buldum arastirma sonucu degil) 500₺ toplam fiyat verdi
FGSpacer firmasi 1000₺ toplam fiyat verdi

Şemsi tavsiye ediliyor diye ondan almayi dusunuyorum ama fikri,bilgisi ve önerisi olan var mi hepsi alüminyum ürün hangisinden alacagimiz farkeder mi acaba?
Üstadım merhaba öncelikle spacer konusunda ne olursa olsun kaliteden şaşma ucuz olucak diye kendi caninla oynama, hatta bana kalsa komple spacer kullanma ama senin tercihin, YouTube da anlatan adamlar var spacer konusunda nedir ne değildir araca etkisi nedir aerodinamik üstündeki etkisi nedir performansa etkisi nedir vsvs tarzında tamamen matematiksel hesapla cevap veriyorlar o yüzden bi gidip izlmenizi tavsiye ederim

Çok tesekkür ederim hocam düsünceli tutumun ve mesajin icin, aslina bakarsaniz biraz arastirdim ama gün içerisinde youtube’dan videolara da göz gezdiricem kulagima küpe yaptim çok sag olun

Hocam bahsettigin matematiksel verilerle anlattiklari videoyu izledim. Bakildiginda risk gibi gorunuyor ama ben kolay kolay bu tarz durumlarin yasanabilecegini sanmiyorum yani lastigin bir anda patlamasi gibi bir sey, yani bakildiginda araçlarimizla ilgili bir cok risk var aslinda. Bu göz ardi edilmeyecek kadar önemli bir risk olabilir kesinlikle hak veriyorum ve denemek tecrube etmek istiyorum, tabiki ölücek miyim bunu denemek degil kastim :)
Tekrar çok tesekkür ederim, kesinlikle kaliteli bir sey almak istiyorum bilgi sahibi olmadigimdan bilenlerden yardim talep ettim bakalim önerisi olan arkadaslar olursa iyi olur benim icin En bilineni tavsiye edileni Şemsi ustanin SM Spacer’i o da haftaya uretilecekmis beklemeyi dusunuyorum

Hocam bahsettigin matematiksel verilerle anlattiklari videoyu izledim. Bakildiginda risk gibi gorunuyor ama ben kolay kolay bu tarz durumlarin yasanabilecegini sanmiyorum yani lastigin bir anda patlamasi gibi bir sey, yani bakildiginda araçlarimizla ilgili bir cok risk var aslinda. Bu göz ardi edilmeyecek kadar önemli bir risk olabilir kesinlikle hak veriyorum ve denemek tecrube etmek istiyorum, tabiki ölücek miyim bunu denemek degil kastim :)
Tekrar çok tesekkür ederim, kesinlikle kaliteli bir sey almak istiyorum bilgi sahibi olmadigimdan bilenlerden yardim talep ettim bakalim önerisi olan arkadaslar olursa iyi olur benim icin En bilineni tavsiye edileni Şemsi ustanin SM Spacer’i o da haftaya uretilecekmis beklemeyi dusunuyorum
Merhaba bende bu ara smspacerı araştırıyorum, lastikleri takan usta spacer alma balans sıkıntısı yaşarsın sürekli dedi, ancak çok güzel gözüküyor. Balans sıkıntısı yaşamamak için araç üzerinde balans yapılması gerekiyormuş. Ancak senin araçta olmaz beyin arıza verir gibi birşey söyledi. Tam bilmiyor olabilir usta emin değilim. Ben de askıya aldım o nedenle. Alırsanız burda bilgi paylaşımı yaparsanız sevinirim.

Merhaba bende bu ara smspacerı araştırıyorum, lastikleri takan usta spacer alma balans sıkıntısı yaşarsın sürekli dedi, ancak çok güzel gözüküyor. Balans sıkıntısı yaşamamak için araç üzerinde balans yapılması gerekiyormuş. Ancak senin araçta olmaz beyin arıza verir gibi birşey söyledi. Tam bilmiyor olabilir usta emin değilim. Ben de askıya aldım o nedenle. Alırsanız burda bilgi paylaşımı yaparsanız sevinirim.
Israrla balans problemi yasatmicagini yaziyor tedarikçiler ama yasayip görücez artik, paylasirim tabi

Öncelikle rica ederim tabi deneyebilirsiniz ama dediğim gibi iyice araştırın ilk gördüğünüz gittiğiniz yerlerde yaptırmayın çünkü bı ara bende istiyordum kalitesiz malzemeden dolayı kırılma etme olayları duydum önemli bişey araştırma açısından söylüyorum fg spacer var benimde piyasa da ünlü isimlerin kullandığı çalıştığı firma, ama şöyle bişey var ünlü isimler kullanıyor çalışıyor diye güvenip almamak lazım yinede araştırmak lazım reklam bu sonuçta

Geri
Üst Alt