Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon Mk3 2013, Titreme ve sarsıntı problemi

SerifGunay

Kayıtlı Üye
Öncelikle konuyu yanlış açtıysam kusuruma bakmayın, en uygun yer burasıdır diye düşündüm.

Aracım 80bin de, aldığım günden beri rölantide ufaktan bi titreme vardı. Önceleri TSİ motorlarda normal diye pek fazla kafama takmasamda en son 75bin periyodik bakımımda bujileri değiştirttim. Fakat bugün başıma gelen olayda, rolantideki titreme yerini sarsıntıya bıraktı üstelik eskiden sadece dururken karşılaştığım bu durum şimdi giderken ciddi şekilde hissettirecek şekilde. Kaputu kaldırdığımda motorun “ara ara” sarsıldığını göz ile görebiliyorum üstelik egzozu dinlediğimde de bariz kendini belli ediyor (sanki yakıt gelmiyor veya ara ara gaz veriyormuş gibi). Şansızlığın bu kadarı olacak ki tam da bayram günü başıma geldi. Aracı çalıştırma, uzun yola gitme, motor kulaklarındandır, rolanti düzenlecidendir, buji kablolarındandır vs.. diyen eden çok olduğu gibi moral bozuyor. Siz değerli arkadaşların fikirlerini ve tavsiyelerini merak ediyorum, bayram bitip ustaya gösterene kadar benim yapabileceğim herhangi birşey varmıdır? Nedir bu problem..

Teşekkürler.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Öncelikle büyük geçmiş olsun

Motor kulagi olsa sarsıntıdan ziyade likirti halinde bi ses duyarsınız
Buji buji kablosu atesleme bobini olsa araci silkeler devir düşürür hatta stop etme safhasına getirir
Her iki olasılıkta basite alınacak olaylar degil ama bana soracak olursanız bu motor kulagi olamaz ne araçlar var ki fabrikadan çıktığı kulakla duruyor ki aracınız 13 model yasına göre gayet yeni aslinda kolay kolay motor kulagina bisey oldu denilemez

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Öncelikle büyük geçmiş olsun

Motor kulagi olsa sarsıntıdan ziyade likirti halinde bi ses duyarsınız
Buji buji kablosu atesleme bobini olsa araci silkeler devir düşürür hatta stop etme safhasına getirir
Her iki olasılıkta basite alınacak olaylar degil ama bana soracak olursanız bu motor kulagi olamaz ne araçlar var ki fabrikadan çıktığı kulakla duruyor ki aracınız 13 model yasına göre gayet yeni aslinda kolay kolay motor kulagina bisey oldu denilemez

Açıklamanız için teşekkür ederim.
Bulunduğum ilçe wolksvagen serviste çalışmış bir arkadaş bulduk ve sorunu birlikte tespit ettik. Ateşleme bobinin biri tamamen iflas etmiş. Kısmetse perşembe günü halledicek.
Tekrar teşekkürler

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Bugün problemimiz çözüldü. Ateşleme bobini sağlam, sorunumuzun kaynağı 5 ay önce değiştirttirdiğim bujinin ucundaki porselenin kırılmasıymış.

Geri
Üst Alt